Zo Slovenska

Jaroslava Haščáka poslal súd do väzby

Výsluch trval niekoľko hodín. Sudkyňa nakoniec vyhovela návrhu prokurátora.

Ilustračný obrázok k článku Jaroslava Haščáka poslal súd do väzby
Zdroj: TASR

Spolumajiteľ finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák bude stíhaný väzobne. V piatok (4. 12.) večer o tom rozhodla sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. Do väzby ide aj Dana Arpášová.

Informoval o tom prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry. „Sudkyňa ŠTS vyhovela návrhu prokurátora a vzala obidve obvinené osoby do väzby, a to z dôvodu obavy z kolúzneho správania sa obvinených. Obidvaja podali sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd, vo veci bude naďalej prebiehať vyšetrovanie,“ povedal prokurátor. Obvinení podľa jeho slov vypovedajú, ale vinu nepriznávajú.

Riziko ovplyvňovania svedkov

Rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné, obaja podali sťažnosť. „Rozhodnutie vnímame ako nesprávne,“ reagoval právny zástupca Haščáka Martin Škubla. Poznamenal, že ide o 14 rokov starú vec, v ktorej boli vypočutí svedkovia aj zaistené písomnosti. Podotkol, že jeho klient nenesie zodpovednosť za doterajšie konanie či nekonanie štátnych orgánov v prípade.

Dôvodom väzby u oboch obvinených je obava z ovplyvňovania svedkov, potvrdila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. Škubla je zvedavý na zdôvodnenie, ako by Jaroslav Haščák mohol ešte ovplyvňovať svedkov.

S verdiktom nesúhlasí

Priblížil, že väzbu znáša Haščák „statočne“ a iným spôsobom ju ani znášať nebude. „Nebol veľký priestor sa s ním o tom rozprávať. Ja si myslím, že s tým nesúhlasí, bolo pomerne prekvapivé, že nás vylákali na výsluch v nesúvisiacej veci,“ zhrnul s dôvetkom, že ten bol len pro forma.

Spolumajiteľa finančnej skupiny Penta policajný vyšetrovateľ obvinil z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Následne sa vzdal všetkých výkonných funkcií v Pente, obvinenia odmieta a mieni sa brániť. Polícia vzniesla obvinenia, ktoré majú súvisieť s kauzou Gorila, celkovo voči trom osobám.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM