Politika

Kaliňák je pripravený hájiť Fica pred súdom: Nech prezidentka podá žalobu, odkazuje

Robert Kaliňák je pripravený obhajovať Roberta Fica v prípade, že prezidentka Zuzana Čaputová podá žalobu za narážky o americkom vplyve na jej osobu.

Ilustračný obrázok k článku Kaliňák je pripravený hájiť Fica pred súdom: Nech prezidentka podá žalobu, odkazuje
Zdroj: TASR

V prípade, že prezidentka SR Zuzana Čaputová skutočne podnikne právne kroky voči tvrdeniam politikov o americkom vplyve na jej osobu, advokát a člen predsedníctva strany Smer-SD Robert Kaliňák je pripravený obhajovať lídra strany Roberta Fica. Uviedol to v diskusnej relácii TV Markíza Na telo.

„Veľmi odporúčame, aby pani prezidentka podala takúto žalobu, nech sa na súde ukáže pravda,“ uviedol v televíznej diskusii Kaliňák.

Zvažuje právne kroky

Prezidentka v stredu (2. 2.) v rozhlasovej relácii rádia Expres uviedla, že zvažuje prípadné právne kroky v súvislosti s vyjadreniami politikov, ktoré hovoria o jej podriadenosti americkej administratíve. Viackrát podobné narážky vyslovil na sociálnej sieti aj predseda Smeru-SD.

Za hranicou

„Takéto výroky sú absolútne nezodpovedné, pretože sú klamstvom. A som presvedčená o tom, že ľudia, ktorí ich tvrdia, vedia, že klamú, že to nie je náhodné. Je to politická hra, ale toto je za hranicou politickej kultúry alebo toho, čo je vhodné. Dokonca si myslím, že aj za hranicou toho, čo je zákonné,“ uviedla v rádiu v tejto súvislosti prezidentka.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM