Koľkokrát ste v posteli skúsili HURKLE-DURKLE? Znovuobjavený fenomén vracia nielen ÚSMEV
Čoraz viac ľudí prepadlo fenoménu hurkle-durkle. Môžete ho skúsiť sólo alebo si túto aktivitu vychutnať s milovanou osobou.
Na sladké ničnerobenie v posteli sa veľakrát pozerá s hanbou. Ak si tiež dokážete dobiť baterky najlepšie len týmto spôsobom, rozhodne sa nestarajte o názor okolia. Ide o fenomén s názvom hurkle-durkle. No ak si chcete z neho odniesť čo najviac, treba dodržať určité pravidlá.
Kde sa vzal?
Nejde pritom o žiadnu novinku. Prvýkrát sa slovo použilo v Škótsku v 19. storočí, ale až teraz sa stalo trendom, minimálne na TikToku. Slovo pochádza zo starej škótčiny a odkazuje na ležanie v posteli či leňošenie. „Je úzko späté so slovom hurkle, čo znamená hrbiť sa – alebo sedieť schúlene – v skrčenej polohe kvôli teplu,“ píše portál Scots Man.
Všetko s mierou je stáročiami overená filozofia, a platí aj v prípade tamojšieho fenoménu. „S mierou môže byť hurkle-durkle zdravou súčasťou vyváženého životného štýlu, najmä keď potrebujete prestávku. Je však dôležité zabezpečiť, aby sa z toho nestal zvyk, ktorý narúša vaše povinnosti a ciele,“ pripomína Forbes.
Ako voľnočasová aktivita
Fenoménu sa venuje množstvo špecialistov či spisovateľov. „Nie vždy máme príležitosť, ale leňošenie v posteli je skvelý spôsob, ako začať deň pomaly a nie uponáhľane, na čo sme tak zvyknutí. Viem, že to súvisí s lenivosťou a neproduktívnosťou, ale všetci sa musíme naučiť vážiť si odpočinok a zotavenie v našom rušnom živote,“ píše spisovateľka Katherine Mayová, autorka psychologického bestselleru o tom, ako nájsť v sebe útočisko a silu. Informuje o tom portál Real Simple.
„Čarovné“ škótske slovo sa nevzťahuje len na sladké ničnerobenie. „Keď sa utiahnete do útulných postelí, môžete dohnať spánok, čítať, pozerať televíziu alebo tráviť čas s milovanou osobou,“ opisuje na záver Katherine Mayová, ktorá takúto činnosť radí medzi „voľnočasové aktivity.“
Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.
Foto: ilustračné