Milan Hanzel Hokej

KONIEC všetkým májovým nádejám: Hokejový šampionát dostal STOPKU!

To, čo sa šuškalo, je už realitou. Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa v roku 2020 v máji mali uskutočniť vo Švajčiarsku, definitívne nebudú.

Ilustračný obrázok k článku KONIEC všetkým májovým nádejám: Hokejový šampionát dostal STOPKU!
Zdroj: instagram

Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) rozhodla z dôvodu pandémie koronavírusu o zrušení šampionátu, ktorý sa mal od 8. do 24. mája konať v Zürichu a Lausanne.

Vyčíňanie vírusu

Za zrušený šampionát môže aktuálna situácia ohľadom koronavírusu, ktorí napadol takmer celý svet. Rušia sa skoro všetky športové podujatia a už niekoľko významných akcií je zrušených. Odteraz sa k nim zaradil aj na Slovensku populárny hokejový šampionát.

Slovo prezidenta

„Pre medzinárodnú hokejovú rodinu je to tvrdá realita, ktorú však musíme akceptovať,“ uviedol prezident IIHF René Fasel. "Koronavírus je globálny problém a vyžaduje si veľké úsilie vládnych orgánov na boj proti jeho šíreniu. Musíme urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme podporili tento boj,“ dodal Fasel.

Švajčiari smútia

„Musíme prijať toto rozhodnutie Rady IIHF,“ povedal Gian Gilli, generálny tajomník pre majstrovstvá sveta organizačného výboru 2020. „Samozrejme, je to sklamanie a je to výnimočná situácia,“ uzavrel.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie