Milan Hanzel Šport Hokej

Kouč strieborných hokejistov Slovenska z roku 2012 Vůjtek OTVORENE: V reprezentácii máte DIERU!

Český hokejový tréner Vladimír Vůjtek stále rád spomína na MS 2012, na ktorých získal so Slovenskom strieborné medaily. Ku aktuálnej situácii má jasný názor.

Ilustračný obrázok k článku Kouč strieborných hokejistov Slovenska z roku 2012 Vůjtek OTVORENE: V reprezentácii máte DIERU!
4
Galéria
Zdroj: TASR

V rozhovore pre idnes.cz priznal, že nikdy nezažil takú popularitu, akú má na Slovensku. Pred šampionátom vo Švédsku a Fínsku nemal veľké oči, jeho zverencom sa totiž v príprave nedarilo.

Ako to vnímal pred šampionátom?

„Vedel som, že Slováci majú na to, aby skončili v prvej osmičke, že základná skupina je hrateľná. Pred začiatkom MS som však trochu pochyboval, pretože sme prehrali sedem z ôsmich zápasov, aj keď tesne a so silnými súpermi po samostatných nájazdoch. Napokon nás posilnili štyria hráči z NHL, čo bolo kľúčové. Boli to špičkoví borci, ktorí mužstvo úplne senzačne doplnili. Na čele s brankárom Jánom Lacom, ktorý odchytal skvelý turnaj, sme napokon získali striebro,“ uviedol Vůjtek.

Bola to eufória

Medailové umiestnenie vyvolalo na Slovensku veľkú eufóriu. „Po desaťročnej prestávke sa Slováci opäť dostali do finále. Dodnes na to veľmi radi spomínajú. Musím povedať, že takú popularitu, akú mám na Slovensku, som nikdy nezažil. Aj keď tam teraz prídem, ľudia ma tam spoznávajú a ďakujú mi za medailu.“

Tieto slová zabolia

Vůjtek si netrúfa odhadnúť, kedy sa Slovensku na MS opäť podarí dostať medzi elitnú trojicu. „Môže to trvať dlho. Na prelome tisícročí mali rovnako ako my skvelú generáciu hráčov. Od tých čias nikdy nemali toľko hokejistov, ktorí by predvádzali svetový hokej. Tá generácia odišla a po nej zostala veľká diera, ktorá je tam v podstate dodnes. Dvoch-troch dobrých hráčov majú každý rok, ale na dosiahnutie prenikavého výsledku je to málo.“

Najväčšia výhra nebola proti Česku

Aj keď Slováci v roku 2012 v semifinále zdolali Česko 3:1, za väčší úspech považuje štvrťfinálovú výhru s Kanadou. „Samozrejme, že som z výhry nad Čechmi mal radosť, bol som na druhej strane a fandil som tým, s ktorými som na MS bol. Ale najväčší súkromný úspech pre mňa bola Kanada,“ dodal.

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Najčítanejšie