han Šport Ostatné športy

Najrýchlejší Slovák maká v mekke nášho biatlonu: Postaví sa Volko na štart už o pár dní? FOTO

Slovenský atlét Ján Volko by mohol už o tri týždne absolvovať prvé preteky v letnej sezóne, ktorú výrazne ovplyvnila pandémia koronavírusu.

Ilustračný obrázok k článku Najrýchlejší Slovák maká v mekke nášho biatlonu: Postaví sa Volko na štart už o pár dní? FOTO
6
Galéria
Zdroj: instagram/Ján Volko

Halový majster Európy v behu na 60 m z Glasgowa 2019 môže byť jeden z mála zahraničných účastníkov na tradičnom Memoriáli Josefa Odložila v Prahe, ktorý sa uskutoční 8. júna.

Je prihlásený na preteky

V predbežnom programe figuruje medzi deviatimi disciplínami stovka i dvojstovka, informoval o tom portál Slovenského atletického zväzu. „Na míting sme sa prihlásili, ale uvidíme, či napokon budeme štartovať, pretože v tom čase budú chalani z tréningovej skupiny zrejme dosť unavení po náročnej príprave. Ako prvý tréningový štart by to však nemuselo byť zlé,“ uviedla Volkova trénerka Naďa Bendová.

Má na tento memoriál pekné spomienky

Práve na Odložilovom memoriáli zabehol Volko 5. júna 2017 svoj prvý slovenský seniorský rekord v behu na 100 m. V rozbehu mu namerali 10,16 s, čím zlepšil národné maximum o 5 stotín. Predtým sa o rekordný čas 10,21 s delil s Adamom Závackým.

Karanténoval v Osrblí

Dvadsaťtriročný Volko sa od 9. marca pripravuje s ďalšími poprednými atlétmi zo svojho klubu Naša atletika Bratislava v Osrblí, kam sa časť tréningovej skupiny Bendovej, Róberta Kresťanka a Andreja Bendu uchýlila pred koronavírusom. Zaujímavé je, že práve táto obec je známa biatlonovým štadiónom.

„Cez Bratislavu pôjdeme najbližšie až pred Odložilovým memoriálom. Dovtedy sa domov nechystáme. Niet prečo, keďže na prípravu máme lepšie podmienky, máme všetko, čo potrebujeme, a aj rôzne opatrenia tu znášame oveľa lepšie,“ uviedla Bendová.

Chalupa a makačka

Príprava prebieha najmä v prírode, na dvore trénerkinej chalupy a aj na miestnom futbalovom ihrisku v Osrblí. Venovali sa najmä všeobecnej príprave. „Posilňovňu som nahrádzal cvikmi s vlastnou hmotnosťou a náčiním, ktoré som mal k dispozícii. Bola to akási udržiavacia fáza po halovej sezóne, aby sme tréningový proces úplne neprerušili,“ prezradil pre atletika.sk Volko.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM