Milan Hanzel Šport Hokej

Šatan sa vyjadril k náročnej skupine na MS v roku 2021: Len TAKTO vedie cesta do štvrťfinále!

Vie, ako na to! Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan poskytol reakciu na skupinu smrti, ktorá nás čaká na MS o rok.

Ilustračný obrázok k článku Šatan sa vyjadril k náročnej skupine na MS v roku 2021: Len TAKTO vedie cesta do štvrťfinále!
Zdroj: instagram

Slovenskí hokejisti včera spoznali súperov na MS 2021, ktoré sa budú konať v Bielorusku a Lotyšsku, o čom sme vás informovali TU.

Ako v roku 2014 v Minsku

Tím spod Tatier sa postupne stretne v skupine A s Ruskom, Českom, Švédskom, Švajčiarskom, Dánskom, Veľkou Britániou a domácim Bieloruskom. Tieto zápasy sa budú hrať v hlavnom meste Bieloruska v Minsku, kde už Slováci na svetovom šampionáte hrali. Bolo to však v roku 2014.

Druhá skupina v Rige

V rižskej vetve šampionátu je Kanada, Spojené štáty americké, Lotyšsko, Taliansko, Fínsko, Nemecko, Nórsko a Kazachstan. Budúcoročné MS sa uskutočnia v termíne 7. až 23. mája 2021.

Ako to vníma šéf Šatan?

„Zloženie skupín budúcoročných majstrovstiev sveta naznačuje, že pôjde o veľmi zaujímavý turnaj. Čaká nás mimoriadne náročná skupina v konkurencii Švédov, Čechov, Rusov či Švajčiarov. Určite však urobíme, čo bude v našich silách, aby sa nám podarilo postúpiť do štvrťfinále. V porovnaní s tohtoročnou skupinou nastali nejaké zmeny v zložení, ale mierne sa zmenilo poradie v rebríčku IIHF a organizátor turnaja má k dispozícii možnosť tiež nejakú zmenu vykonať. Dnes je svetová skupina MS vyrovnaná. Proti každému súperovi musíme preto hrať naplno,“ povedal prezident SZĽH Miroslav Šatan pre oficiálnu stránku SZĽH.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie