Politika

Kríza u kotlebovcov? Mazurek končí v predsedníctve, Uhrík kritizuje pomery v strane

Poslanec Milan Mazurek a doterajšia dvojka kotlebovcov a europoslanec Milan Uhrík prehovorili o zvláštnych udalostiach v strane ĽSNS.

Ilustračný obrázok k článku Kríza u kotlebovcov? Mazurek končí v predsedníctve, Uhrík kritizuje pomery v strane
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Poslanec ĽSNS Milan Mazurek končí v predsedníctve Kotlebovej strany, oznámil to na Facebooku s tým, že sa viac nebude uchádzať o funkciu v predsedníctve strany, ale ostáva radovým členom ĽSNS.

Kritika pomerov v strane

Ako dôvod uviedol zmeny stanov strany. „Začiatkom tohto mesiaca delegáti snemu strany odhlasovali zmenu stanov, ktorá mení spôsob fungovania predsedníctva, jeho štruktúru a dáva predsedovi strany prakticky všetky kompetencie. Z praktického hľadiska tak predsedníctvo stratilo význam a stalo sa len čisto pro forma orgánom,“ napísal Mazurek s tým, že o tejto zmene dopredu nevedel.

„Nikto so mnou, rovnako ako s ďalšími navrhnuté zmeny neprebral a nemal som tak možnosť sa k nim vôbec vyjadriť a ovplyvniť ich obsah. Nedokážem si nijako vysvetliť, prečo nám to zatajili, prečo nám takto klamali…,“ dodal Mazurek.

Dvojka kritizuje tiež

O podpredsednícky post sa nebude uchádzať ani europoslanec Milan Uhrík, ktorý bol dvojkou strany. Dôvod je rovnaký ako ten Mazurekov.

„Začiatkom januára ste odhlasovali zmenu stanov strany. V rámci tejto zmeny prišlo k podstatnej zmene štruktúry predsedníctva, ako aj k ďalšiemu presunu kompetencií z predsedníctva na predsedu. Predsedníctvo strany prakticky nerozhoduje už o ničom,“ napísal v statuse na Facebooku.

„Čo ma však ťaží na srdci viac je, že o takejto zásadnej zmene stanov som vôbec nevedel. Jednoducho, ako podpredseda strany som bol z tejto zmeny stanov úplne vynechaný. Preto som sa rozhodol, že sa po dlhých rokoch nebudem uchádzať o funkciu podpredsedu strany, keďže táto funkcia teraz nemá praktický význam,“ dodal s tým, že sa bude naďalej naplno venovať výkonu funkcie europoslanca.

KONČÍM V PREDSEDNÍCTVE ĽS NAŠE SLOVENSKO Vážení členovia ĽS Naše Slovensko, vážení priatelia a sympatizanti, od roku...

Posted by Milan Mazurek - poslanec NR SR on Tuesday, January 19, 2021

NA NASLEDUJÚCOM STRANÍCKOM SNEME NEBUDEM KANDIDOVAŤ ZA PODPREDSEDU STRANY Vážení členovia ĽS Naše Slovensko, začiatkom...

Posted by Milan Uhrík - europoslanec on Tuesday, January 19, 2021

Prečítajte si aj

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM