Zlatica Gregorová Rôzne

Kto odoslal prvú valentínku? Otestujte si vedomosti o sviatku zaľúbených

Kto má niekoho vo svojom srdci, venuje mu 14. februára väčšiu pozornosť. Patríte k horlivým vyznávačom Valentína alebo ste za klasiku?

Ilustračný obrázok k článku Kto odoslal prvú valentínku? Otestujte si vedomosti o sviatku zaľúbených
Zdroj: Pixabay.com

Aj keď v našej krajine nejde o siahodlhú tradíciu osláv sviatku svätého Valentína, vžíva sa nám pod kožu. Obchody sú preplnené srdiečkami, kyticami a inými drobnosťami, ktoré potešia obdarovaného.

Aj tu však platí, koľko ľudí, toľko chutí. Kým niektorí zaľúbenci vyžadujú od polovičky obrovskú pozornosť, tým ostatným stačí milé vyznanie, čokoládové srdce alebo voňavá ruža.

Poznáte fakty?

Ako ste na tom vy? Viete vôbec, kto bol ten pán, po ktorom je sviatok zaľúbených pomenovaný? Ste si istý, že poznáte detaily 14. februára?

Aby ste sa o ňom dozvedeli čo najviac, ponúkame vám možnosť nahliadnuť do histórie tohto obľúbeného dňa.

Otestujte sa s nami

Skúste sa zahĺbiť do nášho kvízu a zistiť zaujímavé fakty. Stačí, aby ste klikli na tento KVÍZ: Poznáte všetky valentínske zaujímavosti?

V kvíze sa vám postupne zobrazí desať otázok. Ku každej máte na výber z troch možností, správna je, samozrejme, vždy len jedna. Avšak pozor, na odpoveď na každú otázku máte len 15 sekúnd. Ak nestihnete odpovedať v limite, otázka bude hodnotená ako nezodpovedaná. Kvíz bude okamžite vyhodnotený a vy zistíte, na koľko otázok ste odpovedali správne.

Opakujte a bodujte

Kvíz môžete kedykoľvek opakovať a vylepšovať si svoje skóre. Výsledok kvízu môžete jednoducho, jediným kliknutím, zdieľať na Facebooku a pochváliť sa ním i vašim priateľom.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie