Rôzne

KURIOZITA DŇA: Čaputová v netradičnej úlohe: Nasleduje zastávka...

Cestujúcich bratislavskej mestskej dopravy zaskočil povedomý hlas z reproduktora, ktorý ohlasuje zastávku.

Ilustračný obrázok k článku KURIOZITA DŇA: Čaputová v netradičnej úlohe: Nasleduje zastávka...
Zdroj: TASR

Zastávky v blízkosti Prezidentského paláca ohlasuje v bratislavskej mestskej hromadnej doprave po novom prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Hlava štátu o tom informovala na sociálnej sieti. Novinka vznikla v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava pri príležitosti Európskeho týždňa mobility.

„Teším sa, že som mohla podporiť myšlienku ekologickejšieho cestovania nahraním hlásenia k zastávkam na Hodžovom námestí,“ uviedla prezidentka.

Ako pripomenula, doprava sa značným spôsobom podieľa na produkcii CO2 a znečisťovaní ovzdušia. Preto je cieľom prezidentskej kancelárie prejsť na elektromobilitu a pri dlhších cestách vymeniť vládny špeciál za komerčné linky aeroliniek. Do roku 2030 by sme tak mohli naplniť cieľ stať sa uhlíkovo neutrálnym úradom.

Bratislavský dopravný podnik by chcel so spestrením ohlasovania zastávok MHD pokračovať aj budúcnosti. Nie je preto vylúčené, že napríklad zastávku pri divadle ohlási niektorý zo známych hercov SND.

Pri príležitosti Európskeho týždňa mobility som si pre cestujúcich na zastávkach okolo Prezidentského paláca pripravila...

Posted by Zuzana Čaputová on Wednesday, September 16, 2020
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie