Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Čaputová má novú “rebelskú” lásku

Hlava štátu sa po roku znovu zamilovala. Jej vyvoleným sa stal bývalý aktivista a expert na životné prostredie Juraj Rizman. Česi ho označujú ako rebela s chvostíkom.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Čaputová má novú “rebelskú” lásku
Zdroj: TASR

Aj prezidentka je len žena a podlieha citom ako každý iný človek. Pri takom exponovanom postavení, keď je politička pod drobnohľadom médií a s ochrankou za chrbtom, určite nie je ľahké udržať si, či nájsť pevný vzťah.

Zistila to aj Zuzana Čaputová, ktorej tesne po úspešných prezidentských voľbách skrachoval vzťah s fotografom Petrom Konečným a zostala sama. Ako to už býva, nový vzťah sa často zrodí na pracovisku, a tak aj prezidentka si našla novú lásku v osobe svojho poradcu Juraja Rizmana.

Veľký záujem

O novom vzťahu slovenskej prezidentky s nadšením píšu mnohé české médiá. „Čaputová (46) ukázala nového prvého frajera. Muzikanta vymenila za rebela s chvostíkom,“ znie titulok portálu blesk.cz. Naráža na účes Juraja Rizmana, ktorý už roky nosí dlhé vlasy stiahnuté do chvosta.

Blesk cituje slovenské médiá, ktoré priniesli fotky z tajného rande medzi prezidentkou a Rizmanom. Zaľúbenci do seba narazili v prezidentskom paláci, kde bývalý environmentálny aktivista a riaditeľ spoločnosti Greenpeace začal pracovať ako Čaputovej poradca pre životné prostredie a občiansku spoločnosť.

Obaja zaľúbenci sa chceli vyhnúť obvineniam z neetického zamestnávania blízkej osoby, a preto Rizman urobil rázny krok. „Keď spolu začali chodiť, dal výpoveď a teraz pracuje v kancelárii podpredsedu parlamentu Juraja Šeligu (Za ľudí),“ informuje český portál idnes.cz.

Stará známosť

Prezidentkin exporadca už pre slovenský portál topky.sk potvrdil, že tvoria pár: „Áno, sme spolu. Je to veľmi osobné a preto, ak dovolíte, sa k tomu nebudem viac vyjadrovať.“ Zaujímavé je, že obaja zaľúbenci sa poznajú už dlhých trinásť rokov, ale láska medzi nimi vzplanula až teraz.

„Rizman pomáhal Čaputovej pri riešení kauzy pezinskej skládky, a potom spolu pôsobili v občianskom združení Via Iuris,“ približujú novinky.cz. V tom čase však boli obaja zadaní a každý mal vlastnú rodinu. Obom sa však neskôr manželstvo rozpadlo a cestu si k sebe našli až v Prezidentskom paláci.

A ako nový vzťah komentuje Zuzana Čaputová? „Vzťah pani prezidentky je jej súkromnou záležitosťou a nie je dôvod ho komentovať. Všetci by sme mali rešpektovať súkromie pani prezidentky,“ reagoval prezidentkin hovorca Martin Strižinec.

Foto: archív TASR

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie