Kultúra Zo zahraničia

Legendárna Bohdalka oslávila 90 rokov: Dostala dar plný svetových hviezd, VIDEO

Známa česká herečka Jiřina Bohdalová sa dožila krásneho jubilea. Pri tejto príležitosti bola obdarovaná piesňou. A veru, nie hocijakou.

Ilustračný obrázok k článku Legendárna Bohdalka oslávila 90 rokov: Dostala dar plný svetových hviezd, VIDEO
4
Galéria
Zdroj: TASR/Dominika Petráková

Filmové postavy z klenotov českej komédie, množstvo tragických či dramatických úloh na filmovom plátne i na divadelnom javisku, k tomu účinkovanie v televíznych zábavných reláciách a v neposlednom rade tiež rozprávky pre najmenších – to všetko vystihuje legendárnu českú herečku Jiřinu Bohdalovú.

Navždy Bohdalka

V pondelok 3. mája oslávila svoje 90. narodeniny.

Napriek veku je Jiřina Bohdalová stále aktívna a hoci je hereckou hviezdou prvej veľkosti, pre svoje publikum ostáva bezprostrednou a milou „Bohdalkou“.

Ďalšie aktuálne správy

Hudobný darček

Pri tejto príležitosti sa česká legenda dočkala obdivuhodného pesničkového daru. Autormi sú Ondřej Brzobohatý, Jakub Prachař a Libor Bouček, ktorí spolu s Big Bandom Gustava Broma pod vedením dirigenta Vladimíra Valoviča nahrali pieseň Vystřelená (pozn. red.: video pod textom). Tej nechýba humor a poriadny nadhľad.

Odkazuje totiž na skutočnosť, že čerstvá deväťdesiatnička Bohdalová už dosiahla všetky pozemské úspechy, ocenenia a desiatky rokov si získava srdcia všetkých fanúšikov naprieč generáciami, rokmi i režimami. Neostáva teda iná možnosť, len vyraziť do vesmíru v ústrety novým výzvam.

So svetovými hviezdami

„Je mi cťou byť súčasťou posádky pre kozmickú misiu JB-90! Nech je Dahlias rovnako úspešný pre mimozemské publikum v nasledujúcej minimálne 90-ročnej kariére,“ píše na svojom facebookovom profile spevák a skladateľ Ondřej Gregor Brzobohatý. V statuse tiež avizuje celý videoklip k narodeninovému počinu pre Bohdalovú. V klipe sa k trom autorom piesne pridáva k misii JB-90 aj herec Vojta Kotek. Objavia sa tiež Tom Hanks, Jack Nicholson či Steven Spielberg.

„Publikum mimozemské chce tlieskať českej ženskej, Jiřino, Jiřino, budeš vystřelená,“ spieva sa v pesničke. Aj videoklip vznikol ako darček pre Bohdalovú k 90. narodeninám. Vytvorila ho kreatívna videoprodukcia Filmagix na čele s Michalom Orsavom a Michaelou Loveckou.

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: youtube
Jiřina Bohdalová
4
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM