red . Magazín

Legendárny herec Alain Delon plánuje EUTANÁZIU: Život bez manželky ho skľučuje

Francúzsky herec Alain Delon sa rozhodol ukončiť svoj život eutanáziou vo Švajčiarsku.

Ilustračný obrázok k článku Legendárny herec Alain Delon plánuje EUTANÁZIU: Život bez manželky ho skľučuje
Zdroj: TASR/DPA

Legendárny herec Alain Delon (86) sa rozhodol pre eutanáziu. Informovali o tom tvnoviny.sk s odvolaním sa na správu agentúry Profimedia.

Život bez manželky

Asistovanú samovraždu by mal herec podstúpiť vo Švajčiarsku, kde je legálna. Potvrdil to aj jeho syn Anthony Delon, ktorý má všetko zorganizovať. Otcove rozhodnutie rešpektuje a sľúbil mu, že ho bude sprevádzať až do konca.

„Starnutie je naprd! Strácam svoju tvár a zrak. Postavím sa na nohy a cítim, ako ma bolí členok… je to hrozné,“ povedal pred časom pre francúzsky časopis Le Point. Delon má tiež vážne zdravotné problémy, no tie nie sú dôvodom, prečo sa rozhodol dobrovoľne ukončiť svoj život. Podľa jeho syna je otec „nesmierne skľúčený zo smrti manželky Nathalie Delonovej“, ktorá v roku 2021 zomrela na rakovinu pankreasu.

Alaina Delona na vrchole slávy označovali za jedného z najpríťažli­vejších mužov francúzskeho filmu. Počas svojej žiarivej kariéry spolupracoval s najznámejšími filmovými režisérmi. Hral vo viac ako 80 snímkach, medzi najznámejšie patria filmy Gepard, Čierny tulipán či Dvaja muži v meste. V roku 2019 dostal v Cannes Zlatú palmu za celoživotné dielo.

Prečítajte si aj

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM