Zo zahraničia

Lovci lebiek zadržali jedného z NAJHĽADANEJŠÍCH Slovákov! Ukrýval sa v Anglicku

Lovcom lebiek sa podarilo zadržať muža, ktorý bol považovaný za jedného z najhľadanejších Slovákov.

Ilustračný obrázok k článku Lovci lebiek zadržali jedného z NAJHĽADANEJŠÍCH Slovákov! Ukrýval sa v Anglicku
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

V anglickom meste Peterborough zadržali jedného z najhľadanejších Slovákov, na ktorého bol vydaný medzinárodný zatykač.

V súčasnosti prebieha extradičné konanie, ktorého účelom je vydanie zadržaného na Slovensko. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Medzinárodný zatykač

„Na osobu bol 26. januára 2021 Špeciali­zovaným trestným súdom v Pezinku vydaný medzinárodný zatýkací rozkaz pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a pre obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi,“ uviedla Bárdyová.

Priblížila, že Roman Lakatoš je považovaný za jedného z najhľadanejších Slovákov, ktorý v minulosti aktívne pôsobil v rámci organizovanej skupiny páchaním závažnej drogovej trestnej činnosti.

Pracovali na tom dva roky

Tým, že bol na úteku, bolo proti nemu vedené konanie ako proti ušlému a 25. júla bol právoplatne odsúdený za drogovú trestnú činnosť na 15 rokov.

Muža zadržali v anglickom meste Peterborough 19. decembra vďaka spolupráci policajtov z oddelenia cieľového pátrania NCODK Prezídia Policajného zboru, známi ako Lovci lebiek, v spolupráci s kolegami zo Spojeného kráľovstva a Úradom medzinárodnej policajnej spolupráce.

„Lovci lebiek na prípade pracovali od roku 2021, keď zistili prvotné informácie k pohybu a pobytu hľadanej osoby. Situáciu im však sťažovalo, že hľadaný postupoval na úteku veľmi sofistikovane, používal rôzne aliasy a falošné doklady,“ priblížila Bárdyová.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: Polizei Mittelfranken
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM