han Ako ušetriť

Ľudia ZNÍŽILI teplotu, aby UŠETRILI: Skončili na liekoch kvôli nebezpečnej baktérii!

Takéto niečo určite nerobte! Teda, ak máte bojler, v ktorom si zohrievate vodu.

Ilustračný obrázok k článku Ľudia ZNÍŽILI teplotu, aby UŠETRILI: Skončili na liekoch kvôli nebezpečnej baktérii!
Zdroj: pixabay.com

Ako uvádza portál tvnoviny.sk, so šetrením energií to také ľahké nebude. „Mnohí ľudia, ktorí ubrali teplotu v bojleroch s teplou úžitkovou vodou, skončili na antibiotikách,“ informuje web.

V čom je problém?

Ide o české domácnosti, v ktorých sa niektorí ľudia snažili pri stúpajúcich cenách energií niečo ušetriť. Začali si sami regulovať teplotu v bojleroch, čo nemali robiť. Za žiadnych okolností nie je totiž vhodné, aby si znižovali ohrev vody pod 50 °C.

Kvôli tomu mnohí na takýto prešľap doplatili. Podľa informácií tvnoviny.sk sa v týchto domácnostiach začala šíriť nebezpečná baktéria s názvom Legionella pneumophila. A to stačí len málo. V takejto vode sa len osprchovať.

Baktéria sa môže následne prejaviť napríklad zvýšenou teplotou. Ale pozor! Pri pľúcnej forme sa môže dostať aj do ďalších orgánov. Dôležité je pripomenúť, že ochorenie sa neprenáša.

Pozor si musia dať aj ľudia so slabšou imunitou a napríklad, na takýto zápal pľúc na začiatku tohto roka zomrel aj niekdajší predseda Európskeho parlamentu David Maria Sassoli.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Výber z aktuálnych tém:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM