Zo zahraničia

Lupič ukradol 20 eur, bál sa väzenia: Dlhých 14 rokov sa sám ukrýval v JASKYNI

Číňan Liu Moufu spolu s ďalšími dvoma komplicmi prepadol čerpaciu stanicu. Do väzenia sa mu však ísť nechcelo. Na 14 rokov sa preto ukryl do horskej jaskyne.

Ilustračný obrázok k článku Lupič ukradol 20 eur, bál sa väzenia: Dlhých 14 rokov sa sám ukrýval v JASKYNI
Zdroj: Twitter.com/yo no jui

Lúpežné prepadnutie sa udialo ešte v roku 2009. Muži ukradli iba 156 jüanov, čo je po prepočte približne 21 eur. 60 jüanov (8 eur) minuli na pyrotechniku a jedlo. Zvyšok peňazí si rozdelili.

Život v jaskyni za pár drobných

Každý z mužov si odniesol zhruba 4,30 eur a ich cesty sa rozišli. Liuovych komplicov však rýchlo chytili policajti a on vedel, že sa onedlho objavia aj na prahu jeho bytu. Muž sa preto zo strachu pred väzením utiahol k zúfalému riešeniu.

Našiel malú krasovú jaskyňu, v ktorej sa ukryl pred zákonom. V tom momente ešte netušil, že si na dlhých 14 rokov vytvoril vlastné väzenie. V jaskyni mu robilo spoločnosť iba niekoľko túlavých psov. Živil sa lovom a občas sa vydal do rodnej dediny, aby ukradol nejaké jedlo.

Svoje výpravy mal premyslené a správal sa opatrne. Keď sa v obci konali veľké slávnosti, vždy na pár minút navštívil svoju rodinu. Neunikol však pozornosti susedov, ktorí ho udali na polícii. Liuova rodina však odmietla spolupracovať a mužom zákona žiadne informácie neposkytla.

Prečítajte si tiež

Rodina sa ho snažila prehovoriť, aby sa sám nahlásil na policajnej stanici, čo však ustráchaný lupič odmietol. Až tento rok si uvedomil, že viac už v odlúčení od blízkych žiť nedokáže. Za roky, kedy sa ukrýval, totiž zmeškal pohreb svojho otca, svadbu syna a aj narodenie vlastného vnuka. Tento mesiac sa radšej vzdal polícii.

Pôjde do väzenia

”Mám viac ako 50 rokov, moja žena na tom nie je zdravotne dobre a ja mám tak krásneho vnuka. Chcem žiť normálny život,” cituje portál news18.com slová lupiča, ktorý sa 14 rokov ukrýval v jaskyni vzdialenej 10 kilometrov od najbližšej dediny.

Ani dlhoročné odlúčenie však nič nemení na tom, že Liu Moufu si odpyká trest vo väzení. Podľa čínskych zákonov mu hrozí 3 až 10 rokov za mrežami.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM