Politika

Matovič ZMENIL prístup ku kandidátke do predčasných volieb: Takúto má TAKTIKU!

Líder OĽANO Igor Matovič nezaháľa a pripravuje hnutie na predčasné voľby. Oznámil takéto zmeny.

Ilustračný obrázok k článku Matovič ZMENIL prístup ku kandidátke do predčasných volieb: Takúto má TAKTIKU!
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Prvých desať miest na kandidátke OĽANO do predčasných parlamentných volieb obsadia nové osobnosti, od 11. miesta by mali ísť poslanci. Zoradení budú podľa ich aktivity. Pre TASR to uviedol predseda hnutia Igor Matovič. Potvrdil, že jeho meno bude na konci kandidátnej listiny.

„Prvých desať ľudí bude úplne nových, mimo politiky. Od čísla 11 pôjdu poslanci, politici,“ uviedol Matovič.

Prvá desiatka kandidátky sa podľa jeho slov už rysuje, mená zatiaľ nekonkretizoval.

Podľa ich aktivity

Priblížil, že kritériom pre poradie poslancov bude ich aktivita. „Ako sa kto snažil počas týchto troch rokov, tak to predseda poslaneckého klubu vyhodnotí a tak budú zoradení,“ priblížil Matovič. Na otázku, kto bude číslo 11, odpovedal, že by sa patrilo dať miesto práve šéfovi poslaneckého klubu Michalovi Šipošovi.

Zmena prístupu

Na konci kandidátnej listiny by mohli byť okrem Matoviča ešte zakladajúci členovia hnutia. Šéf OĽANO zatiaľ nevie, či sa o post v parlamente budú uchádzať aj Jozef Viskupič a Erika Jurinová. Pripomenul, že vzhľadom na ich funkcie predsedov Trnavského a Žilinského kraja nekandidovali ani v predchádzajúcich parlamentných voľbách. Rozhodnutie bude na nich.

Zmenu prístupu k tvorbe kandidátnej listiny Matovič podľa vlastných slov avizoval poslancom na klube už po voľbách v roku 2020. Zvykom v hnutí doteraz bolo, že okrem predsedu boli na konci kandidátnej listiny aj všetci poslanci.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM