Magazín Lifestyle

Medzi životom a smrťou sa zjavuje niečo nečakané: Je to imaginárna BYTOSŤ a chce JEDNO

V situáciách ohrozenia života sa ľuďom naraz zjavuje imaginárna bytosť. Mnohí ju popisujú rovnako.

Ilustračný obrázok k článku Medzi životom a smrťou sa zjavuje niečo nečakané: Je to imaginárna BYTOSŤ a chce JEDNO
Zdroj: pixabay.com

Jedinci, ktorí sa ocitli v život ohrozujúcich situáciách či v extrémne vypätých chvíľach ohlasujú, že zažili prítomnosť cudzej osoby resp. entity. Tá im podľa vlastných slov mala poskytnúť podporu, útechu či radu. Tento jav naprieč svetom je známy ako syndróm tretieho muža.

Cudzinec či hlas

Ako pripomína portál Ladbible s týmto javom sa stretli polárnici, horolezci, potápači, astronauti, preživší teroristických útokov alebo dokonca vojnoví zajatci. „Po traumatických udalostiach si mnohí z nich spomenuli na to, že v tej chvíli cítili prítomnosť niekoho, kto im ponúkal ochranu a nádej,“ pripomína tamojší portál.

Svedkovia udalostí opisujú, ako sa pred nimi zjavil neznámy cudzinec. Ďalším pomohol akýsi hlas napriek tomu, že v ich blízkosti nikto ďalší nebol.

Čo je za syndrómom tretieho muža?

Mrazivý fenomén sa spája napríklad s príbehom polárneho bádateľa Sira Ernesta Shackletona. Posádka počas transantarktickej expedície v rokoch 1914 až 1916 čelila smrti, no opísala, že naraz sa k nim pripojila neviditeľná sila a počas drsného pochodu tamojšou krajinou ich vyviedla bezpečne do cieľa.

Na fenomén nevie zabudnúť ani muž, ktorý prežil teroristické útoky z 11. septembra. Potom, čo narazili lietadlá do Twin Towers Svetového obchodného centra v New Yorku, sa ocitol rovno pod troskami dvojičiek: „Som invalid. Bol som pochovaný pod troskami pätnásť hodín, ale nikdy som nebol sám. Stále som počul hlas, ktorý opakoval moje meno. Nie je dňa, kedy by som nežasol nad hlasom, ktorý ma zachránil pred smrťou v ten hrozný deň.“ Informuje o tom Buzzfee.

Čo je za syndrómom tretieho muža? Prečítate na druhej strane.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM