Správy Zo Slovenska

Milosrdná prezidentka: Odpustila trest svojej rovesníčke

Zuzana Čaputová udelila milosť 47-ročnej žene, ktorú odsúdili za spreneveru.

Ilustračný obrázok k článku Milosrdná prezidentka: Odpustila trest svojej rovesníčke
6
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Zuzana Čaputová dnes (22.1.) rozhodla o milosti. Žene, ktorá bola právoplatne odsúdená pre spáchanie trestného činu sprenevery, odpustila trest odňatia slobody vo výmere päť rokov.

Postihnuté dieťa

Prezidentka udelila milosť pod podmienkou, že po dobu dvoch rokov 47-ročná žena nespácha úmyselný trestný čin. Pri posudzovaní žiadosti o milosť prezidentka zohľadnila predovšetkým skutočnosť, že odsúdená sa stará o dieťa s ťažkým zdravotným postihnutím, ako aj fakt, že spôsobenú škodu nahradila poškodenej spoločnosti v celom rozsahu.

„Je matkou dvoch detí, z ktorých jedno je ťažko zdravotne postihnuté, imobilné, nerozpráva a je na matku citovo naviazané,“ priblížil hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Odsúdená M. G. sa skutku dopustila ešte v roku 2012. „Od spáchania skutku uplynulo 8 rokov, pričom odsúdená pred ním a po ňom viedla bezúhonný život, nespáchala žiaden iný trestný čin ani priestupok,“ uviedol Strižinec.

Odsúdenej bol zároveň uložený trest zákazu činnosti vykonávať funkciu člena štatutárneho alebo dozorného orgánu na dobu päť rokov, ktorý jej odpustený nebol.

Prečítajte si aj:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM