han Správy Zo Slovenska

Minister dopravy avizuje veľké zmeny: Niektoré pobočky pôšt zatvoríme!

Slovenskú poštu čakajú rozsiahle zmeny a zrejme k nim bude patriť aj rušenie niektorých pobočiek.

Ilustračný obrázok k článku Minister dopravy avizuje veľké zmeny: Niektoré pobočky pôšt zatvoríme!
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Týkať sa to však bude len budov, nie rozsahu služieb. V súvislosti s transformáciou Slovenskej pošty a plánovanými krokmi o tom ubezpečil minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) vo videu na sociálnej sieti.

Sú stratové

Šéf rezortu dopravy priblížil, že pošta eviduje zoznam pobočiek, ktoré sú neefektívne a tvoria stratu. To však neznamená, že všetky tieto pošty sa budú zatvárať. Zdôraznil, že najskôr tento krok musia prerokovať s Úradom pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb. Následne bude podľa Doležala musieť manažment pošty komunikovať s každým primátorom a starostom osobne. „Žiadne príkazy, žiadne ultimáta, prerokuje, vysvetlí, upokojí situáciu,“ skonštatoval.

Poukázal na to, že sa plánujú rušiť budovy, nie služby. „Služby zostanú zachované, len sa naučíme na inú formu,“ ozrejmil Doležal s tým, že úlohou manažmentu pošty tak bude túto formu odprezentovať starostovi a prerokovať alternatívy.

„Nechcem, aby vznikala nejaká panika. My sa len chceme správať hospodárne, hovoríme o verejných financiách,“ zdôraznil minister.

Nakoniec tak podľa neho môže byť na Slovensku pošta, „na ktorú nebudeme chodiť v strese“. Poznamenal, že Slovenská pošta je akciová spoločnosť, ktorá sa má správať hospodárne.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Udalosti na Slovensku

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM