han Krimi

Mladík obvinený z BRUTÁLNEHO činu ide do väzby: TAKTO vyzerá údajný VRAH sestričky! FOTO

Mladého muža, len 18-ročného Valentína H. z Michaloviec, ktorý je obvinený z vraždy sestričky Eriky, dnes eskortovali na súd do Košíc. Tam si vypočul jasný verdikt!

Ilustračný obrázok k článku Mladík obvinený z BRUTÁLNEHO činu ide do väzby: TAKTO vyzerá údajný VRAH sestričky! FOTO
6
Galéria
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Osemnásťročného Valentína H., ktorý je obvinený z vraždy v Michalovciach, vzali do väzby. Vo štvrtok o tom rozhodol sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Košice II.

Ako pre TASR potvrdila hovorkyňa súdu Anna Pančurová, rozhodnutie nie je právoplatné, obvinený proti nemu podal sťažnosť. Rozhodovať o nej bude Krajský súd v Košiciach.

Môže ujsť

Sudca svoje rozhodnutie voči obvinenému zdôvodnil tým, že „existuje dôvodná obava že ujde alebo sa bude skrývať, aby sa tak vyhol trestnému stíhaniu alebo trestu a bude pokračovať v trestnej činnosti“. Podľa Pančurovej súd nenahrádza väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka.

„Väzba obvineného začala plynúť momentom jeho zadržania 3. januára a vykoná sa v Ústave na výkon väzby v Košiciach,“ dodala.

Brutálna vražda

K vražde v Michalovciach, pri ktorej zomrela 46-ročná žena, došlo ráno na Nový rok (1. 1.). Obvinený ju naháňal a viackrát bodol. Následne jej ukradol mobilný telefón a peňaženku.

Žena zraneniam na mieste podľahla. Valentín H. čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu vraždy.

Ďalšie aktuálne témy

FOTO: Mladíka obvineného z vraždy Michalovčanky na súd previezli kukláči
6
Galéria
Zdroj: TASR/Roman Hanc
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM