han Zo zahraničia

Mladík pri nakupovaní surovo zastrelil desať ľudí: Celý MASAKER vysielal naživo!

Desať mŕtvych a troch zranených si vyžiadala streľba, ku ktorej došlo v sobotu v americkom meste Buffalo v štáte New York. Incident sa odohral v predajni potravín a na priľahlom parkovisku.

Ilustračný obrázok k článku Mladík pri nakupovaní surovo zastrelil desať ľudí: Celý MASAKER vysielal naživo!
5
Galéria
Zdroj: TASR/AP

Útočníkom bol 18-ročný belošský strelec, 11 obetí tvoria Afroameričania. Podľa príslušných úradov išlo o „rasovo motivovaný“ útok, ktorý mladík prostredníctvom kamery streamoval na webovej platforme Twitch.

Strelec mal na sebe ochranný výstroj, prilbu a bol vyzbrojený vysokovýkonnou útočnou puškou, uviedla polícia, z ktorej vyhlásenia cituje tlačová agentúra AFP.

Vzdal sa

Útočník najskôr na parkovisku pred obchodom supermarketovej siete Tops postrelil štyroch ľudí – troch z nich smrteľne -, následne vošiel dovnútra a pokračoval v masakre.

Podozrivý, identifikovaný ako Payton Gendron z mesta Conklin v štáte New York, sa po príchode polície na miesto činu chcel zastreliť, napokon zložil zbraň a vzdal sa.

Po zatknutí ho obvinili z vraždy prvého stupňa, za ktorú mu hrozí doživotie bez možnosti podmienečného prepustenia.

Išlo o nenávisť?

Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) streľbu vyšetruje ako trestný čin z nenávisti. „Tento incident vyšetrujeme ako zločin z nenávisti a prípad rasovo motivovaného násilného extrémizmu,“ povedal špeciálny agent FBI Stephen Belongia.

Hovorca služby Twitch pre AFP potvrdil, že strelec použil túto streamovaciu platformu na vysielanie svojho útoku.

„Prenos sme zastavili menej než dve minúty po tom, ako sa začalo násilie. Podnikáme všetky príslušné kroky, aby sme zabránili prípadnému šíreniu tohto obsahu,“ uviedol hovorca.

Ďalšie aktuálne témy

Streľba v Buffale
5
Galéria
Zdroj: TASR/AP
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM