Marek Kravjar Správy Zo Slovenska

Nový minister envirorezortu bude pravdepodobne Érsek

Prezidentka Zuzana Čaputová prijme demisiu odchádzajúceho šéfa envirorezortu Lászlóa Sólymosa najneskôr do stredy. Ministerstvo ostane Mostu-Híd.

Ilustračný obrázok k článku Nový minister envirorezortu bude pravdepodobne Érsek
Zdroj: TASR

V diskusnej relácii TV Markíza Na telo Michala Kovačiča to uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová. Ministra životného prostredia bude ešte konzultovať s premiérom Petrom Pellegrinim (Smer-SD). Demisiu odchádzajúceho šéfa envirorezortu Lászlóa Sólymosa prijme v utorok (28. 1.) alebo v stredu (29. 1.).

Na margo podania Sólymosovej demisie po jeho incidente povedala, že „je to mimoriadne nepríjemné, ale to, čo je na tom hodné ocenenia, je veľmi rýchla sebareflexia“. Považuje ho za jedného z najlepších ministrov životného prostredia. Uviedla, že šéfom envirorezortu bude minister z portfólia strany Most-Híd.

Od Danka nechce ospravedlnenie

Vo veci zadržania a následného prepustenia bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku poznamenala, že ju nezaujímali detaily prípadu, ale iba fakty o zadržaní a jeho následnom prepustení. Podotkla, že o stretnutie s policajným prezidentom Milanom Lučanským a generálnym prokurátorom Jaromírom Čižnárom požiadala, nepredvolala si ich. „Na to nemám právomoc,“ uviedla.

Vyjadrenie predsedu Národnej rady SR Andreja Danka (SNS) komentovať nebude. „Nežiadam od neho ospravedlnenie. Keď som do politiky vstupovala, bolo mi jasné, že politika je aj o osobných sporoch. Ja sa do nich pridávať nebudem,“ skonštatovala Čaputová.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie