Aktualizované Zo zahraničia

Moskva reaguje na kroky Británie: Borisovi Johnsonovi ZAKÁZALA vstup do Ruska

Britský premiér Boris Johnson sa spolu s ďalšími členmi vlády dostal na "zoznam neželaných". Rusko im zakázalo vstup na svoje územie.

Ilustračný obrázok k článku Moskva reaguje na kroky Británie: Borisovi Johnsonovi ZAKÁZALA vstup do Ruska
Zdroj: TASR/AP

Rusko zakázalo vstup na svoje územie britskému premiérovi Borisovi Johnsonovi, oznámilo v sobotu ministerstvo zahraničných vecí v Moskve. Zákaz sa vzťahuje aj na šéfku britskej diplomacie Liz Trussovú, ministra obrany Bena Wallacea a ďalších 10 britských predstaviteľov. TASR informáciu prevzalo z agentúry AFP a stanice Sky News.

Reakcia na londýnske kroky

„Tento krok bol podniknutý v reakcii na bezuzdnú informačnú a politickú kampaň, ktorej cieľom je medzinárodná izolácia Ruska… a priškrtenie ruskej ekonomiky,“ uvádza sa vo vyhlásení ruského ministerstva zahraničných vecí.

Londýn podľa neho podniká voči Moskve „bezprecedentné nepriateľské kroky“, za ktoré možno považovať predovšetkým sankcie voči popredným predstaviteľom ruského režimu a dodávky smrtiacich zbraní Kyjevu.

Ďalší na zozname

Podľa televízie Sky News sa zákaz vstupu na územie Ruskej federácie vzťahuje aj na Liz Trussovú, Bena Wallacea a ďalších 10 členov britskej vlády. Ministerstvo uviedlo, že zoznam bude v blízkej budúcnosti ešte rozšírený.

Na zozname figurujú aj britský vicepremiér Dominic Raab, minister dopravy Grant Shapps, ministerka Priti Patelová, minister financií Rishi Sunak, minister obchodu Kwasi Kwarteng, ministerka kultúry Nadine Dorriesová, štátny tajomník rezortu obrany James Heappey, škótska premiérka Nicola Sturgeonová, generálna prokurátorka Suella Bravermanová a poslankyňa a bývalá predsedníčka vlády Theresa Mayová.

Johnson po vypuknutí vojny na Ukrajine zaujal nekompromisný postoj voči Rusku, pričom sa v spolupráci s ďalšími západnými spojencami zasadzuje za zvyšovanie sankčného tlaku na Kremeľ a poskytovanie vojenskej pomoci Ukrajine. Minulý týždeň absolvoval aj návštevu Kyjeva, kde sa stretol s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM