Zo zahraničia

Na lodi sa 800 pasažierov nakazilo covidom: Obrovský kolos zakotvil v Sydney

V Sydney zakotvila výletná loď, na ktorej palube majú stovky pasažierov koronavírus.

Ilustračný obrázok k článku Na lodi sa 800 pasažierov nakazilo covidom: Obrovský kolos zakotvil v Sydney
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Výletná loď Majestic Princess, na palube ktorej sa nachádzalo 800 pasažierov nakazených koronavírusom, v sobotu zakotvila v prístave v austrálskom Sydney.

Austrálska ministerka pre domáce záležitosti Clare O'Neilová verejnosť ubezpečila, že miestne úrady budú pri vyloďovaní cestujúcich dodržiavať príslušné covidové protokoly. TASR správu prevzala z denníka The Guardian a agentúry Reuters.

Pribúdali pozitívne testy

Na palube lode, ktorá sa plavila z Nového Zélandu, sa nachádzalo 4 600 cestujúcich a členov posádky. Podľa Marguerite Fitzgeraldovej, riaditeľky spoločnosti Carnival Australia, ktorá plavidlo prevádzkuje, začali mať ľudia pozitívne testy na koronavírus približne v polovici 12-dňovej plavby. Všetci nakazení však vykazovali len mierne alebo žiadne príznaky ochorenia.

Prečítajte si tiež

Podobný prípad

The Guardian pripomína, že vypuknutie nákazy na palube Majestic Princess pripomína podobný prípad z roku 2020, keď sa na lodi Ruby Princess, ktorá tiež zakotvila v Sydney, nakazilo koronavírusom 914 osôb a 28 ľudí ochoreniu podľahlo.

Ministerka O'Neilová však verejnosť ubezpečila, že úrady po incidente s Ruby Princess vytvorili špeciálne covidové protokoly, ktoré budú pri vyloďovaní nakazených pasažierov z Majestic Princess dodržiavať.

Austrálska vláda tento týždeň vyhlásila, že v Austrálii začal stúpať počet nových prípadov nákazy koronavírusom, najmä subvariantom omikronu XBB.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM