han Zo zahraničia

Na Malorke klesol počet nakazených na koronu: PÁRTY život sa môže začať!

Na španielskom ostrove Malorka sa majú vzhľadom na klesajúci počet nakazených na koronavírus opäť uvoľniť epidemiologické reštrikcie.

Ilustračný obrázok k článku Na Malorke klesol počet nakazených na koronu: PÁRTY život sa môže začať!
Zdroj: Unsplash.com

Už od utorka sa tam ľudia z rôznych domácností budú môcť opäť stretávať na večierkoch trvajúcich celú noc, informovala v pondelok tamojšia regionálna vláda.

Agentúra DPA pripomína, že hromadné stretávanie ľudí medzi 1.00 h a 6.00 h ráno boli na tomto ostrove zakázané od konca júla. Neskôr zákaz platil až od 2.00 h ráno a teraz bol zrušený úplne. Po novom zároveň teraz bude môcť pri jednom stole sedieť vo vnútorných priestoroch reštaurácie až 8 ľudí a vo vonkajších 12.

Na Ibize nie

Na neďalekej Ibize, patriacej taktiež k Baleárskym ostrovom, zákaz večierkov stále zostáva v platnosti, z dôvodu väčšej miery infekčnosti, pripomína DPA.

Podľa najnovších údajov, ktoré španielske ministerstvo zdravotníctva zverejnilo v piatok večer má sedemdňová incidencia na Baleárskych ostrovoch hodnotu 88, a má tak oproti predošlému obdobiu klesajúci charakter. Približne 17 percent lôžok na jednotkách intenzívnej starostlivosti na tomto súostroví zaberajú covidoví pacienti.

V Španielsku je oboma dávkami proticovidovej vakcíny zaočkovaných už 71,5 percent obyvateľstva a 77 percent dostalo prinajmenšom prvú dávku. Na samotných Baleárskych ostrovoch dostalo obe dávky už 67 percent a prinajmenšom jednu 70 percent obyvateľov.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM