Veronika Ondo-Cholewová Od vás

Na prvý pohľad tichá lokalia: Na Hrádku ale hovoria o kaskadérkych kúskoch a šialených jazdách, čo na to polícia?

Naši čitatelia nás upozornili na incident, ktorý sa na Hrádku odohral len nedávno. Podľa mnohých to ale nie je ojedninelý prípad, čo na to hovoria muži zákona?

Ilustračný obrázok k článku Na prvý pohľad tichá lokalia: Na Hrádku ale hovoria o kaskadérkych kúskoch a šialených jazdách, čo na to polícia?
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Naši čitatelia nás na facebookovej stránke Michalovce 24 upozornili na problémy v lokalite Hrádok. Počas víkendu tam obyvatelia videli auto, ktoré sa prevrátilo podľa ich slov naopak a poškodilo vraj aj iné stojace autá. Údajne sa tichou zónou premávajú vodiči nepovolenou rýchlosťou. Zisťovali sme viac.

Kaskadérske kúsky na Hrádku?

Kedysi sa mohli deti bežne hrať na ulici. Už dlhšie obdobie vodiči nerešpektujú rýchlosť v obytnej zóne,“ napísala nám rozhorčená Katarína z ulice T. J. Moussona. V sobotu ju šokovala zrážka áut na neďalekej ulici. Podľa jej slov išiel vodič po ulici príliš rýchlo a poškodil pri tom dve ďalšie autá. Ďalší obyvatelia z Agátovej ulice nám potvrdili, že autá tadiaľto jazdia skutočne rýchlo.

„Človek musí byť v strehu, keď prechádza z jednej strany ulice na druhú,“ vyžalovala sa Mária. Na zrážku auta sme sa opýtali aj polície. „Uvedený prípad zo soboty 3. októbra na Agátovej ulici v Michalovciach evidujeme ako škodovú udalosť, ktorú polícia neobjasňuje,“ informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Alexander Szabó.

Vodiči vraj jazdia ulicami rýchlejšie

Oslovili sme v súvislosti s dopravnými udalosťami, ako aj prekročením rýchlosti v Michalovciach v lokalite Hrádok (ulice Agátová, T. J. Moussona, Cyrila a Metoda, Tehliarska, Hrnčiarska, Jána Bottu atď.) policajného hovorcu. Obyvatelia sa sťažujú, že v kedysi pokojných uliciach, dnes jazdia vodiči príliš rýchlo a nedodržiavajú predpísanú rýchlosť.

„Okresný dopravný inšpektorát denne vykonáva dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky v meste Michalovce, tak aj na Ul. Agátovej, Moussona, Cyrila a Metoda, Tehliarskej, Hrnčiarskej aj Bottu,“ ubezpečil nás A. Szabó z polície. Pri dohľade sa príslušníci policajného zboru zameriavajú aj na dodržiavanie ustanovených rýchlostí jazdy motorových vozidiel, spôsob jazdy, dynamiku cestnej premávky a podobne.

„V súvislosti s výkonom služby sme na uvedených uliciach nezaznamenali zvýšený pohyb motorových vozidiel,“ dodal policajný hovorca. „Na spomínaných uliciach v meste Michalovce sa budeme naďalej venovať zvýšenému dohľadu v cestnej premávke,“ upozornila polícia.

Aké máte skúsenosti s jazdiacimi autami v lokalite Hrádok vy? michalovce@global24.sk

Čítajte tiež:

Michalovčania chcú takto upozorniť na závažný problém, ktorý sa týka všetkých: Program vnútri

Obrovské kolóny a časté zápchy: Vieme kedy sa toto utrpenie vodičov skončí! FOTO

Ešte vás to nezlákalo? 5 dôvodov, prečo je super byť v Michalovciach cyklistom

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM