TOS Zo zahraničia

Najhorší scenár sa naplnil: KONIEC legendárnej značky, definitívne ZATVORILA svoju továreň

Spoločnosť s bohatou tradíciou bola založená ešte v roku 1831. V súčasnosti prebieha výpredaj skladových zásob.

Ilustračný obrázok k článku Najhorší scenár sa naplnil: KONIEC legendárnej značky, definitívne ZATVORILA svoju továreň
Zdroj: Youtube.com/Porcelana Krzysztof

Keď začiatkom roka poľská spoločnosť Porcelana Krzysztof oznámila, že zatvára svoju továreň a je nútená hromadne prepúšťať, táto smutná správa zasiahla mnohých a nielen Poliakov.

Ako informoval server Ding.pl, niektorí verní zákazníci stále verili, že sa továreň napokon svojmu koncu vyhne a živili nádej, že bude pokračovať vo výrobe. No nestalo sa tak.

Bohatá história

Nič vám nehovorí názov spoločnosti? Vedzte, že má za sebou dlhú históriu, počas ktorej niekoľkokrát menila nielen názov, ale aj majiteľov či právnu formu podnikania.

Podnik založil Carl Krister v roku 1831 a práve značka Krister mnohým mimo Poľska môže hovoriť viac. V 19. storočí sa stala absolútnym lídrom v rámci výrobcov porcelánu na európskom trhu.

Prebieha výpredaj

Prečo spoločnosť končí? Podľa poľských médií nezvládla nárast cien plynu.

Skôr, ako dôjde ku konečnému zatvoreniu slávnej porcelánky, spoločnosť sa chce zbaviť všetkého tovaru, ktorý zostal v skladových zásobách. Začal sa špeciálny výpredaj.

Do mesta Walbrzych, kde táto továreň sídli, sa teraz schádzajú zberatelia porcelánu, aby za zlomok pôvodnej ceny nakúpili jedinečné kúsky.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM