han Zo Slovenska

Najnovší status Igora Matoviča hovorí za všetko: Výhodňare VYHRALI!

Bývalý premiér a aktuálne minister financií Igor Matovič znovu raz "uletel" na sociálnych sieťach. Neodpustil si status k najnovšej investícii, v poradí už piatej automobilky na Slovensku.

Ilustračný obrázok k článku Najnovší status Igora Matoviča hovorí za všetko: Výhodňare VYHRALI!
Zdroj: Facebook.com/igor.matovic.7

Príchod švédskej automobilky Volvo Cars do priemyselného parku Valaliky pri Košiciach je historická chvíľa pre Slovensko a ukazuje, že dokážeme byť aj v nepriaznivom období exkluzívnym partnerom pre investorov.

Po podpise investičnej zmluvy so zástupcami automobilky to povedal premiér Eduard Heger (OĽANO). Nechýbal pri tom ani Igor Matovič.

Slová Matoviča

Volvo na východe Slovenska preinvestuje v rozmedzí rokov 2023 až 2027 spolu 1,18 miliardy eur do výstavby nového závodu na elektromobily. Minister financií Igor Matovič (OĽANO) informoval, že vláda spoločnosti prispeje investičným stimulom vo výške 267 miliónov eur a ďalšie stovky miliónov si vyžiada príprava priemyselného par­ku.

„Bude to stáť peniaze. Je to normálne, bežné,“ skonštatoval Matovič. Podľa ministra ide o dobrú investíciu do budúcnosti.

Nový status

Netreba zabúdať, že veľkú zásluhu na príchode Volva má aj minister hospodárstva Richard Sulík (SaS), s ktorým v posledných týždňoch vedie Matovič slovné „bitky“ práve cez sociálne siete. Na pravé poludnie však status na profile Igora Matoviča nebol o Sulíkovi. Uviedol tam len toto: „Výhodňare vyhrali.“

Okamžite sa pod statusom začali objavovať rôzne komentáre o tom, že o biznis sa zaslúžil najmä Richard Sulík a nie Matovič. Niektoré z nich sú dokonca vtipné.

„Mohli by ste niečo niekedy oznámiť aj ako dospelý človek – minister? Lebo toto je ako neplnoletý v krčme v Malženiciach v sobotu o desiatej večer,“ napísal pán Filip.

„Ešte keď odstúpite vy, tak vyhrá celé Slovensko,“ píše pán Alexander.

„Fico by povedal že konečne niečo bude aj na východe, lebo doteraz tam nič nebolo len jeho mafia,“ napísal ďalší.

„Pán Matovič, vyhralo celé Slovensko a veľmi sa tešíme spolu s východniarmi.“


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Zdroj: Dnes24/TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM