Krimi Zo Slovenska

NAKA začala pre predražené rúška a podozrivý nákup bytov trestné konanie

Predseda vlády Igor Matovič po kontrole na SŠHR poznamenal, že predseda SŠHR SR Kajetán Kičura nemá dôveru vlády.

Ilustračný obrázok k článku NAKA začala pre predražené rúška a podozrivý nákup bytov trestné konanie
Zdroj: pixabay.com

Národná kriminálna agentúra (NAKA) v súvislosti s medializovanými informáciami o nákupoch Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave začala „ex offo“ trestné konanie. Potvrdil to hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Odvolanie

„Vzhľadom na to, že v súčasnom štádiu sa vykonávajú procesné úkony pre náležité objasnenie skutkového stavu, bližšie informácie o prebiehajúcom konaní nie je možné poskytnúť,“ poznamenal Slivka.

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) v nedeľu (22. 3.) po kontrole na SŠHR poznamenal, že predseda SŠHR SR Kajetán Kičura nemá dôveru vlády. Na pondelkovom rokovaní vlády by mal minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) podať návrh na jeho odvolanie. Kičura podľa neho konal nehospodárne, ohrozujúc verejný záujem aj zdravie obyvateľov.

Miliónové zmluvy

Matovič poukázal na to, že predseda SŠHR SR Kajetán Kičura uzavrel napríklad dve zmluvy dokopy za 35 miliónov eur s firmou, ktorá mala dovtedy obrat 74-tisíc eur. Skonštatoval, že sa pýtali na spôsob, akým vybrali firmy, ktoré oslovili, keďže predtým napríklad táto firma v podobnej oblasti nepôsobila. Nazdáva sa, že im správa úmyselne zatajila dve zápisnice. Po ich preštudovaní konštatuje, že komisia uchádzača o objednávku neodporučila ako vhodného, napriek tomu Kičura zmluvy podpísal.

Zdôraznil tiež, že SŠHR zabezpečila nákup testov, na ktoré ministerstvo zdravotníctva nedalo objednávku a ktoré nepotrebuje. Matovič predpokladá, že v horizonte týždňa alebo desiatich dní dokážu zabezpečiť nemocnice ochrannými pomôckami.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie