Milan Hanzel Šport Futbal

Náš futbalista hlási z karantény: Koronavírus? Je to mix obyčajnej chrípky a angíny!

Slovenský futbalista Lukáš Haraslín nedávno oznámil, že mal pozitívny test na COVID-19. Je pre neho záhada, kde sa nakazil, no opísal aj prejavy ochorenia.

Ilustračný obrázok k článku Náš futbalista hlási z karantény: Koronavírus? Je to mix obyčajnej chrípky a angíny!
6
Galéria
Zdroj: Instagram.com/lukasharaslin27

Pandémia koronavírusu si nevyberá, na koho „sadne“, aj preto sa jej zrejme nevyhol futbalový reprezentant Slovenska. Hráč talianskeho tímu Sassuolo zvestoval novinku cez sociálne siete.

„Ahojte všetci! Bohužiaľ, mal som pozitívny test na Covid-19. Som v poriadku a momentálne som v domácej izolácii. Dúfam, že čoskoro táto situácia pominie a vrátim sa na ihrisko. Pozdravujem a prajem pevné zdravie,“ stojí v príspevku Lukáša na jeho Instagrame.

Záhada o nakazení

Pre 24-ročného hráča je stále záhadou, kde a ako sa mohol nakaziť novým koronavírusom. „Keď som sa vrátil z reprezentačnej prestávky, tak som bol testovaný desaťkrát a desať testov bolo negatívnych. Mali sme od klubu nakázanú karanténu s tým, že sme mohli chodiť iba na tréningy a domov. Dodržiaval som to, aj som si domov objednával potraviny kuriérom a aj tak som to chytil,“ vyjadril sa Haraslín v rozhovore pre www.sport24.sk.

Prejavy ochorenia

Samozrejme, priebeh pozitívneho človeka na COVID-19 má rôzne scenáre, čiže to netreba zľahčovať. U niektorých nakazených sa ochorenie prejaví len v malej miere, u iného sa príznaky ukážu v silnejšej forme. K tým príznakovým patrí aj Lukáš. „Mal som horúčky, taktiež kašlem. Spája sa to však podľa mňa aj s únavou a neustálom presúvaní. V poslednom období som toho aj pomerne veľa nacestoval,“ vysvetlil Haraslín.

„Je to podľa mňa chrípka, ktorá je mixom obyčajnej chrípky a angíny. Samozrejme, že každý to vníma inak. Keď som mával chrípku, tak som nemal taký silný kašeľ,“ opísal na vlastnej koži priebeh koronavírusu.

Nevie, kedy sa vráti

Otázka, kedy zasiahne mladý futbalista do hry, je nejasná. „To je ťažké povedať. Niekomu sa v tele drží vírus mesiac, niekomu tri dni. Verím ale, že to čo najskôr prejde,“ poznamenal Haraslín a Slovákom odporučil, aby sa išli dať cez víkend testovať.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie