Zlatica Gregorová Magazín Lifestyle

Naštartujte svoju imunitu: KVÍZ o liečivých zázrakoch z prírody

Prírodná medicína je to, čo si môže dopriať snáď každý z nás. V období chrípok a prechladnutí sú veľmi dobrými pomocníkmi vzácne rastliny.

Ilustračný obrázok k článku Naštartujte svoju imunitu: KVÍZ o liečivých zázrakoch z prírody
Zdroj: TASR

Všetky prírodné zázraky, spomenuté v našom kvíze, podporujú imunitu. Najmä s príchodom jarných dní a obzvlášť v tomto období, kedy potrebuje náš organizmus odolávať vírusovým ochoreniam, je dobré zaradiť ich do svojho jedálnička.

S rozvahou

Samozrejme, neodporúča sa užívať všetky naraz, ale podľa uváženia. Nie každá rastlina má totiž iba pozitívne účinky, treba dbať aj na množstvo, ktoré užijete a v akej podobe. Ak to preženiete, môžete si aj výrazne uškodiť. Treba si tak o prírodnom liečive všetko vopred naštudovať.

Botanika v kvíze

Ak si chcete oprášiť vedomosti z botaniky, urobíte najlepšie, ak sa zapojíte do nášho špeciálneho kvízu. Nájdete v ňom dôležité fakty o posilňovačoch imunity a možno sa dozviete opäť niečo nové.

Stačí, ak kliknete na: Zázraky z prírody, ktoré pomôžu vašej imunite

V kvíze sa vám postupne zobrazí desať otázok. Ku každej máte na výber z troch možností, správna je, samozrejme, vždy len jedna. Avšak pozor, na odpoveď na každú otázku máte len 15 sekúnd. Ak nestihnete odpovedať v limite, otázka bude hodnotená ako nezodpovedaná. Kvíz bude okamžite vyhodnotený a vy zistíte, na koľko otázok ste odpovedali správne.

Zlepšujte skóre

Kvíz môžete kedykoľvek opakovať a vylepšovať si svoje skóre. Výsledok kvízu môžete jednoducho, jediným kliknutím, zdieľať na Facebooku a pochváliť sa ním i vaším priateľom.

Foto: ilustračné

Ďalšie zaujímavé informácie a aktuálne správy z celého Slovenska si môžete zabezpečiť sledovaním Dnes24 a Facebooku. 

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie