Nedarí sa vám UŠETRIŤ ani cent? Skvelé TIPY, vďaka ktorým to zvládnete aj VY!
Plánujete si vytvoriť finančnú rezervu na horšie časy alebo si chcete na niečo nasporiť? Stačí dodržiavať niekoľko jednoduchých rád, ktoré vám s tým pomôžu.

Fajčíte? Tak s tým prestaňte! Vieme, prestať fajčiť nie je jednoduché. Pomôcť vám v tom však môže finančná motivácia. Predstavte si, že denne vyfajčíte jednu škatuľku v cene 4,50 eur. Ročne to predstavuje až 1 642,5 eur, ktoré by vám mohli pomôcť vytvoriť pohodlnú rezervu.
Dovolenka v zahraničí?
Každý si potrebuje na niekoľko dní oddýchnuť. Ale naozaj potrebujete každý rok drahú zahraničnú dovolenku? Namiesto cesty do cudziny sa poobzerajte po okolí. Skvelé zážitky môžete zažiť aj „doma“. Uprednostňujte destinácie, do ktorých sa poľahky dostanete aj autom. Stačí chvíľa pátrania a aj vy si môžete vytvoriť plán na nezabudnuteľnú dovolenku iba pár kilometrov od domu.
Šetrite na energiách. Niekedy stačí málo a vaše mesačné náklady môžu výrazne klesnúť.
Občas stačí len zmeniť svoje každodenné návyky a účty klesnú o desiatky eur. Inokedy stačí malá investícia napríklad do pretesnenia okien a dverí. Ušetriť pomôžu aj väčšie investície, ktoré však prinesú dlhodobé výhody (zateplenie, obklady, výmena spotrebičov za menej energeticky náročné a pod.).
Pomôžu aj drobnosti
Šetriť sa dá každý deň. Do práce si napríklad môžete priniesť vlastný obed. Ak ste si zvykli denne s kolegami vybehnúť na niečo dobré pod zub a v práci nemáte možnosť obedov za zvýhodnenú cenu v podnikovej jedálni, prinesením jedla navareného na niekoľko dní v domácich podmienkach, môžete ročne ušetriť aj viac ako tisíc eur.
V neposlednom rade vám výrazne pomôžu aj malé úspory. Stačí sa zamerať na drobnosti. Kupujete si cestou do práce kávu? Raz za týždeň si ju odoprite! Stačí málo a na konci roka už môžete mať našetrenú slušnú kôpku peňazí.
Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.
Foto: ilustračné
Ďalšie lákavé články
- Časy sú zlé a úroky opäť PORASTÚ: Ako môžete získať čo najvýhodnejšiu hypotéku?
- Chorvátsko sa pripravuje na turistov: Ohlásilo nový POPLATOK za každý deň rekreácie!
- Slovensko zaradili do TOP 30 najšťastnejších krajín SVETA! Predbehli sme aj Talianov
- Reťazec zaviedol ŠPECIÁLNE pokladne pre seniorov: Môžu sa tu „VYKECAŤ“ s predavačmi
- Všetci potrebujeme TROJDŇOVÝ víkend! Podľa vedcov by sa mal pracovný týždeň SKRÁTIŤ