Rastislav Búgel Zo Slovenska

Nekončí len zubný benefit: Táto zdravotná poisťovňa RUŠÍ ďalšie výhody!

Nahneval vás koniec zubného benefitu? Jedna zo zdravotných poisťovní ruší aj ďalšie výhody.

Ilustračný obrázok k článku Nekončí len zubný benefit: Táto zdravotná poisťovňa RUŠÍ ďalšie výhody!
Zdroj: TASR/AP

Ministerstvo zdravotníctva po dohode s rezortom financií rozhodlo, že od mája skončia zubné benefity, ktoré sa tak vytratia z ponuky všetkých zdravotných poisťovní.

Zdravotná poisťovňa Dôvera najnovšie informovala, že zruší ďalšie výhody.

Čo plánujú zrušiť?

„Keďže máme splnenú podmienku naplnenia verejnej minimálnej siete zubných lekárov, obmedzenia sa budú týkať aj príspevku na vyšetrenie u nezmluvného zubného lekára. Doklady z aprílových ošetrení u nezmluvného zubára môžete doložiť ešte do 30. mája,“ upozorňuje poisťovňa.

Dôvera v prípade, že poistenci nechcú hradiť vyšetrenie v plnej miere, odporúča, že by mali využiť služby niektorého z dvetisíc zazmluvnených zubných lekárov po celom Slovensku. „Možnosť získať príspevok na nezmluvného odborného lekára zostáva bez zmeny,“ dodáva.

Ďalšou končiacou výhodou je služba Sprievodca rodiča, ktorá bola určená pre rodičov detí do troch rokov. „Keďže patrila medzi najmenej využívané, rozhodli sme sa, že ľudské a finančné zdroje, ktoré venujeme jej zabezpečeniu, radšej presmerujeme na posilnenie iných služieb. Rodičov, ktorí túto službu využívali, budeme kontaktovať, aby vedeli všetko potrebné,“ uviedla zdravotná poisťovňa.

Prečo sa tak rozhodli?

Dôvera na svojom webe píše, že ju rušenie týchto benefitov mrzí, no v ponuke stále ostáva viac ako 50 výhod. „Zrušenie uvedených benefitov nás mrzí. Spolu s ďalšími opatreniami ide o snahu nájsť dostatok finančných zdrojov na zachovanie súčasnej kvality a rozsahu poskytovanej zdravotnej starostlivosti na Slovensku. Inými slovami, tento krok nám umožní presmerovať do platieb za inú zdravotnú starostlivosť približne 20 miliónov eur,“ informovala Dôvera.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie lákavé články

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM