Magazín Ona

Neuveriteľné PREMENY: Žena schudla 60 kíl, TOTO robila a jedla každý deň!

Chcete v roku 2023 vyzerať lepšie? Prečítajte si inšpiratívne príbehy žien, ktoré prezradili, ako sa im podarilo zhodiť prebytočné kilá.

Ilustračný obrázok k článku Neuveriteľné PREMENY: Žena schudla 60 kíl, TOTO robila a jedla každý deň!
Zdroj: Instagram.com/sarahcatherinne_

O svoj príbeh sa pre Women´s Health podelila aj mladučká Sarah. Počas svojej cesty za vysnívanou postavou sa riadila heslom: „malé kroky majú obrovský dopad“.

Pre zmenu sa rozhodla, keď mala takmer 150 kilogramov. Najťažšie pre ňu bolo začať.

„Zo začiatku som kvôli tomu, koľko som vážila, mala chuť urobiť drastickú zmenu, napríklad cvičiť každý deň dve hodiny vo fitku. V skutočnosti išlo hlavne o nastavenie malých a dosiahnuteľných cieľov, na ktorých sa dá stavať,“ opísala svoje začiatky Sarah.

Kalorický deficit

Ku každodenným prechádzkam so psom pridala párkrát do týždňa návštevu fitness centra.

Ani ona nevedela, ako cvičiť, tak chodila na bežiaci pás. Po tréningu si dala saunu a za odmenu si cestou domov kúpila ľadovú kávu. Z tejto rutiny sa stal zvyk, na ktorý sa začala tešiť.

Ľudom radí, aby si hlavne našli aktivitu, ktorá ich bude baviť. Čo sa týka jedla, začala si rátať kalórie a piť viac tekutín. Podľa veku, váhy, výšky a telesného tuku si vypočítala, koľko kalórií by mala denne prijať. Môžete na to použiť túto bezplatnú online kalkulačku.

„Na zistenie svojho kalorického deficitu odrátajte od celkového príjmu kalórií 100 až 500 kalórií, v závislosti od toho, čo je pre vás realistické a realizovateľné,“ radí Sarah.

Prvé výsledky

Namiesto troch väčších jedál, pre ňu lepšie fungovalo jesť viac malých, nízkokalorických jedál počas dňa. Vyhla sa tak pocitu neustáleho hladu. Po troch týždňoch schudla 4,5 kila, a to ju nakoplo.

Za 18 mesiacov už vážila o neuveriteľných 63 kilogramov me­nej.

Takto vyzeral jej bežný jedálniček:

  • Raňajky: Toastový chlieb so zeleninou, jedno alebo dve vajíčka a k tomu káva
  • Obed: Šaláty alebo vegetariánske burgre
  • Večera: Grilovaná zelenina, kuracie karí s ryžou alebo hocijaké sýte zeleninové jedlo kombinované s proteínom (napríklad s kuracím mäsom)
  • Snack: pukance, plátky šunky so syrom, ovocie, zelenina alebo ryžové chleby

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM