Aktualizované han Zo Slovenska

Kočnerov obhajca je na slobode: AKÉ boli prvé slová Paru po prepustení?

Obvineného advokáta Mareka Paru prepustili zo zadržania na slobodu. V nedeľu ráno o tom rozhodol sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku.

Ilustračný obrázok k článku Kočnerov obhajca je na slobode: AKÉ boli prvé slová Paru po prepustení?
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Rozhodnutie nie je právoplatné. O sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) bude rozhodovať 2. mája Najvyšší súd SR. Potvrdil to obhajca obvineného Michal Mandzák.

Prokurátor žiadal pre neho kolúznu väzbu. Tá sa využíva pri podozrení, že obvinený bude pôsobiť na svedkov, znalcov alebo spoluobvinených, či mariť vyšetrovanie.

„Rozhodnutie sudcu pre prípravné konanie považujem za správne a zákonné,“ povedal obhajca. Sudca podľa neho odôvodnil prepustenie Mareka Paru na slobodu tým, že všetci dôležití svedkovia už boli vypočutí po začatí trestného stíhania.

Ide o účel?

„Sudca pre prípravné konanie ŠTS sa stotožnil s návrhom prokurátora, že obvinený je dôvodne podozrivý zo stíhaného zločinu, ale nestotožnil sa s prokurátorom v tom, že u obvineného v súčasnom štádiu konania existuje dôvod kolúznej väzby,“ priblížila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

„Obvinenie vnímam ako účelové,“ vyhlásil Marek Para. Ide podľa neho o osobný spor medzi ním a inou osobou.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala advokáta Mareka P. v stredu (20. 4.). Obvinený je zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Väzobný výsluch pred sudcom pre prípravné konanie ŠTS absolvoval v piatok (22. 4.) večer.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM