Aktualizované KAW Krimi

FOTO a VIDEO: Obrovský požiar v blízkosti panelákov. Dym vidieť na desiatky kilometrov

Plamene a dym šľahajú poriadne vysoko. Na mieste už sú hasiči.

Ilustračný obrázok k článku FOTO a VIDEO: Obrovský požiar v blízkosti panelákov. Dym vidieť na desiatky kilometrov
19
Galéria
Zdroj: HaZZ

AKTUALIZOVANÉ (18:50) – Hasičom sa podarilo požiar skladov s pneumatikami a priľahlej budovy na Kazanskej ulici v Bratislave úplne zlikvidovať. Ako informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), na miesto bola vyslaná expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov, keďže škoda je predbežne vyčíslená na viac ako 200-tisíc eur. „Prosíme obyvateľov Podunajských Biskupíc v lokalitách zasiahnutých zadymením z požiaru, neotvárajte okná a podľa možností nevychádzajte von. Nevieme stále, aké splodiny sú v ovzduší,“ uviedla mestská časť Podunajské Biskupice.

V Podunajských Biskupiciach na Kazananskej ulici horí. Obrovské mračná dymu vidieť až do Petržalky. Podľa informácií, ktoré sa redakcii Bratislava24 podarilo zistiť, ide o požiar skladu firemnej budovy. Na mieste sú hasiči aj zdravotnícki záchranári.

Ako uvádzajú miestni obyvatelia na sociálnej sieti, doprava v okolí je blokovaná, ulici sa radšej vyhnite.

Sklad s pneumatikami

Informácie o požiari poskytla už aj polícia. „Krátko po 15.00 hod. sme na linke 158 prijali informáciu o rozsiahlom požiari na Kazanskej ulici. Policajti bezodkladne hodnovernosť tejto informácie preverili a potvrdili. Podľa doterajších informácii došlo z doposiaľ presne nezistených príčin k požiaru budovy skladu, pravdepodobne s pneumatikami. Policajti na mieste usmerňujú a riadia premávku, evakuácia okolitých budov doposiaľ nariadená nebola,“ informuje polícia na sociálnej sieti.

Polícia zároveň občanov v tejto súvislosti vyzýva, aby v prípade, ak sa nachádzajú v blízkosti miesta požiaru, zvýšili svoju opatrnosť a pozornosť. „Obyvateľov okolitých obytných domov vyzývame, aby si z dôvodu zamedzenia šírenia hustého dymu uzavreli okná‼️ Ako náhle to bude možné, k prípadu poskytneme viac informácií,“ uzatvára nateraz polícia.

Horia sklady s pneumatikami

V akcii sú aj desiatky hasičov. „Takmer 40 profesionálnych a dobrovoľných hasičov momentálne zasahuje pri požiari na Kazanskej ulici v Podunajských Biskupiciach v Bratislave. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že plamene zachvátili dva sklady s pneumatikami, pričom požiar sa rozšíril aj na priľahlú dvojpodlažnú budovu,“ uvádzajú hasiči na sociálnej sieti.

Na mieste udalosti zasahujú profesionáli zo všetkých bratislavských hasičských staníc a členovia DHZO Most pri Bratislave, Podunajské Biskupice a Ružinov. Zasahujúci hasiči sa snažia požiar dostať pod kontrolu aj pomocou výškovej techniky. Na miesto udalosti boli vyslaní aj pracovníci z Kontrolného chemického laboratória civilnej ochrany, ktorí budú vykonávať merania na kontrolu kvality ovzdušia.

Správu budeme aktualizovať.

Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Požiar na Kazanskej ulici vo Vrakuni
19
Galéria

Ďalšie kriminálne správy z Bratislavy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM