Aktualizované han Zo Slovenska

OBROVSKÝ žiaľ prezidentky: Počas návštevy pápeža jej zomrel otec, FOTO

Na odlet pápeža do Vatikánu sa prezidentka Zuzana Čaputová obliekla do čierneho kostýmu a pôsobila smutne. Až po odchode Svätého Otca vyšlo najavo, že jej vo veku 79 rokov zomrel otec.

Ilustračný obrázok k článku OBROVSKÝ žiaľ prezidentky: Počas návštevy pápeža jej zomrel otec, FOTO
6
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Otec prezidentky, Štefan Strapák, podľahol dlhej a ťažkej chorobe. Informoval o tom Martin Strižinec, hovorca prezidentky SR.

Aktualizované 17:35 Na sociálnej sieti zverejnila podvečer dojímavé slová aj samotná prezidentka Zuzana Čaputová. „Dnes som sa rozlúčila na letisku so Svätým Otcom. V duchu som ale so slzami kývala aj tomu svojmu. V pondelok ešte vnímal, keď som mu povedala, že mu pápež požehnal. Odišiel v pokoji, doma, v starostlivosti rodiny. Ďakujem za všetko, Oci. V mene celej rodiny ďakujem za všetku prejavenú sústrasť,“ napísala hlava štátu.

Odišiel v pokoji

„Kancelária prezidenta SR s hlbokým zármutkom oznamuje, že po dlhej a ťažkej chorobe zomrel dnes, doma a v pokoji, vo veku 79 rokov, otec prezidentky SR Zuzany Čaputovej, pán Štefan Strapák,“ spresnil Strižinec.

Prezidentka z tohto dôvodu upravila svoj pracovný program na najbližšie dni.

„V tejto súvislosti prosíme médiá a verejnosť, aby v tejto ťažkej chvíli rešpektovali súkromie prezidentky, jej najbližšej rodiny a ostatných pozostalých,“ dodal hovorca.

Podpora politikov

Úprimnú sústrasť nad stratou otca vyjadrili prezidentke Zuzane Čaputovej na sociálnej sieti viaceré politické strany. Na úmrtie otca hlavy štátu zareagovalo hnutie Sme rodina.

„Hnutie vyjadruje úprimnú sústrasť pani prezidentke a celej rodine, prajeme im veľa síl, aby sa vyrovnali s touto obrovskou stratou,“ uviedlo Sme rodina.

Úprimnú sústrasť vyjadrila medzi prvými aj strana Smer-SD. „Smrť rodiča je obrovskou stratou, ktorá hlboko zasiahne každého človeka. Prajeme pani prezidentke veľa síl, aby sa dokázala vyrovnať s touto nesmiernou stratou,“ uviedla strana.

Ľútosť nad stratou vyjadrilo prezidentke a jej rodine aj hnutie OĽANO. „Vyjadrujem úprimnú sústrasť pani prezidentke aj pozostalej rodine a blízkym,“ doplnil štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS).

Úprimnú sústrasť rovnako vyjadril nezaradený poslanec a predseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini. „Sú to ťažké chvíle, keď nás opúšťajú tí, ktorí nás viedli po dlhé roky životom. Verím, že aj za pomoci najbližších sa jej podarí prekonať túto vážnu stratu,“ reagoval Pellegrini.

Ľútosť vyjadrila aj europoslankyňa Monika Beňová (Smer-SD). Tá vyjadrila svoju spoluúčasť a prezidentke popriala veľa síl v jej žiali za blízkou osobou.

Ku kondolencii prezidentke sa pripojila aj mimoparlamentná strana SNS. „V živote sú chvíle, keď sa zastaví čas. Rodičia sú našou najväčšou oporou v živote. Strata blízkeho človeka je veľkou ranou. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť aj celej rodine Čaputovcov,“ uviedla SNS.


Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Dnes som sa rozlúčila na letisku so Svätým Otcom. V duchu som ale so slzami kývala aj tomu svojmu. V pondelok ešte...

Posted by Zuzana Čaputová on Wednesday, September 15, 2021
Rozlúčka pápeža s Čaputovou
6
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Pápež František ukončil oficiálnu návštevu Slovenska
9
Galéria
Zdroj: TASR/Michal Svítok
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM