Milan Hanzel Šport Ostatné športy

Odkaz slovenského florbalistu zo Švajčiarska: Nikto tu skoro nenosí RÚŠKA!

Slovenského florbalového reprezentanta Michala Dudoviča zastihla pandémia vo Švajčiarsku, kde pôsobí v najvyššej súťaži v klube SV Wiler-Ersigen.

Ilustračný obrázok k článku Odkaz slovenského florbalistu zo Švajčiarska: Nikto tu skoro nenosí RÚŠKA!
Zdroj: TASR

Ligu v dôsledku šíriacej sa nákazy stopli a play-off napokon nedohrali, čo 21-ročného útočníka veľmi mrzelo, keďže jeho tím bol horúci kandidát na zisk titulu.

Darilo sa mu

SV Wiler-Ersigen majstrovskú trofej obhajoval, vo štvrťfinálovej sérii s Chur Unihockey viedol jasne 3:0 na zápasy. Navyše Dudovič mal v rozbehnutej vyraďovačke parádnu formu, keď s 12 bodmi (7+5) viedol bodovanie play-off. Pandémia však napokon viedla k predčasnému ukončeniu ročníka. „Z individuálnej stránky sa mi veľmi darilo, zápasy som si užíval. Vlastne to bolo najlepšie play-off v mojej doterajšej kariére. Vo štvrťfinále sme predvádzali fantastické výkony, mužstvu sa darilo, no, žiaľ, nedohralo sa,“ uviedol Dudovič pre TASR.

Správne rozhodnutie

Slovenského reprezentanta samozrejme mrzelo, že s tímom nemohol zabojovať o titul, no rozhodnutie o ukončení sezóny chápe. „Najdôležitejšie je zdravie a bezpečnosť ľudí, všetko ostatné musí ísť bokom. Z tohto pohľadu to bol správny krok,“ uviedol.

Čo hovorí na MS v hokeji?

Dudovič žije neďaleko Zürichu, ktorý mal byť v máji spoločne s Lausanne dejiskom majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Šíriaci sa koronavírus sa podpísal aj pod ich zrušenie. „Situáciu okolo svetového šampionátu som pozorne sledoval. Už dlhšie som bol presvedčený, že sa pre koronavírus neuskutoční, takže tento verdikt ma neprekvapil.“

Koronavírus úraduje

Vo Švajčiarsku hlásia už vyše 11-tisíc potvrdených prípadov nákazy koronavírusom, 165 ľudí chorobe podľahlo. Najmä v posledných dňoch začal počet prípadov rapídne stúpať. Vírus sa rozšíril do všetkých kantónov, v celej krajine bol vyhlásený stav núdze. Už predtým vo Švajčiarsku zakázali všetky verejné podujatia. Napriek tomu ľudia berú opatrenia vlažne, takmer nikto nenosí rúška.

„V uliciach je stále vidno veľa ľudí. Musím povedať, že situáciu dosť podceňujú. Tie opatrenia vôbec nie sú na takej úrovni ako na Slovensku,“ povedal Dudovič.

Už sa teší na šampionát

Najlepší slovenský florbalista roka 2019 má vo svojom klube zmluvu aj na budúcu sezónu. Nie je považovaný za legionára, keďže hrá v mužstve už od roku 2016 a pôsobil aj v mládežníckom tíme SV Wiler-Ersigen. Odchovanec ATU Košice sa chystá v najbližších dňoch vrátiť domov na Slovensko, kde sa bude pripravovať na novú sezónu. Jej vrcholom budú decembrové MS v Helsinkách.

Slovenský florbalista vo Švajčiarsku
7
Galéria
Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie