han Zo Slovenska

ODPORÚČANIE pre školy ako vyučovať telesnú výchovu: Kedy budú žiaci v telocvičniach?

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR odporúča v prípade priaznivých klimatických podmienok organizovať telesnú a športovú výchovu v exteriéri.

Ilustračný obrázok k článku ODPORÚČANIE pre školy ako vyučovať telesnú výchovu: Kedy budú žiaci v telocvičniach?
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Ide napríklad o školský dvor, okolie školy či park. A to takou formou, ktorá nepredstavuje zvýšené epidemiologické riziko prenosu ochorenia COVID-19. Uvádza to rezort školstva v dokumente Najčastejšie kladené otázky ku školskému semaforu, manuálu pre všetky druhy škôl a školských zariadení v školskom roku 2021/2022.

Štátny tajomník ministerstva školstva pre oblasť športu Ivan Husár na sociálnej sieti uviedol, že pre zelenú a oranžovú fázu školského semaforu platí, že telesnú a športovú výchovu v interiéri odporúčajú realizovať s minimalizovaním premiešavania tried. Poukázal, že žiaci cvičia na telesnej a športovej výchove bez rúšok.

„Školské telocvične je možné využívať na vyučovanie telesnej a športovej výchovy, krúžkovej činnosti a po skončení vyučovania je možné prenajímať ich športovým klubom a športovým organizáciám na tréningovú činnosť,“ uviedol Husár.

Zároveň zdôraznil, že neodporúčajú plánovať viaceré podujatia, keďže sa riadia usmerneniami COVID automatu o hromadných podujatiach a v prípade zhoršenia pandemickej situácie v okrese hrozí ich zrušenie. V materských školách neodporúčajú pobyty detí v škole v prírode, saunovanie či športový výcvik. Na základných školách zas pobyty žiakov v škole v prírode a športový výcvik, na stredných školách kurzy pohybových aktivít v prírode a kurz na ochranu života a zdravia.

Športové krúžky rezort školstva odporúča realizovať v minimalizovaním premiešavania tried. V prípade testovania pohybových predpokladov žiakov rezort školstva vzhľadom na nepredvídateľnú epidemiologickú situáciu neodporúča v školskom roku 2021/2022 organizovať povinné testovanie žiakov prvého a tretieho ročníka základnej školy.

FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM