Aktualizované Barbara Dallosová Zo Slovenska

Otec strelca zo Zámockej bol u Kotlebu: Môj syn to neurobil. Bol OBEŤ a možno aj popravený

Otec strelca Juraja (†19) , ktorý minulý týždeň na Zámockej ulici v Bratislave zavraždil dvoch ľudí pred barom Tepláreň, sa rozhodol prehovoriť. Rozrozprával sa v rádiu Kompas, ktoré je spojené s ĽSNS, a prišiel so svojou šokujúcou verziou.

Ilustračný obrázok k článku Otec strelca zo Zámockej bol u Kotlebu: Môj syn to neurobil. Bol OBEŤ a možno aj popravený
Zdroj: Facebook.com/Rádio Kompas

Od brutálnej dvojnásobnej vraždy na Zámockej ulici v Bratislave uplynul takmer týždeň. Prípad mimoriadne rezonuje aj pre jeho okolnosti.

Strelcom bol totiž len 19-ročný zradikalizovaný tínedžer a motívom bola nenávisť. Stredoškolák Juraj cítil odpor k Židom aj LGBTI komunite, ktorej boli jeho obete súčasťou. Prípad tragickej streľby prekvalifikovali na obzvlášť závažný zločin teroristického ú­toku.

Krajčík: Môj syn bol obeť

Ľudí tiež prekvapila správa, že vrah bol synom Juraja Krajčíka, ktorý kandidoval za stranu Vlasť Štefana Harabina. Po niekoľkých dňoch mlčania otec útočníka prehovoril. Objavil sa v rádiu Kompas, ktoré je spriaznené s ĽSNS a vyspovedal ho priamo líder tohto hnutia, Marián Kotleba. Krajčík Kotlebovi a poslucháčom rádia opísal svoj pohľad na vec a zarazil hneď niekoľkými tvrdeniami.

Krajčík v relácii vyjadril úprimnú sústrasť rodinám obetí a poznamenal, že vie, ako sa cítia, keďže je na tom rovnako a tiež prišiel o syna. Toho počas celého rozhovoru obhajoval a zdôrazňoval, že aj jeho syn, dvojnásobný vrah, je v tomto prípade obeťou.

„Neverím tomu, že to urobil. Myslím si, že bol zneužitá obeť,“ nechal sa počuť a argumentoval tým, že jeho dieťa zrejme niekto zmanipuloval.

Nebol homosexuál

„Bol to prvorodený syn. Dali sme mu všetko, čo sme mali. Syna aj dcérku sme vychovávali s najlepším svedomím a vedomím. Nikdy nie naopak. Juraj bol nekonfliktný, úctivý,“ vysvetľoval.

Otec tiež hovoril o tom, že jeho syna nikdy nelákali drogy, alkohol ani nočný život. Rád vraj trávil čas hraním videohier a tréningom karate. Na predchádzajúcej škole mal byť terčom šikany, na novej škole sa to údajne zlepšilo a našiel si priateľov.

Kotleba s Krajčíkom sa v rozhovore dotkli aj témy listu, ktorý útočník zanechal na rozlúčku pred svojou smrťou. V tom spomínal akúsi ženu, ktorú nechcel menovať a z jeho slov sa zdalo, že k nej prechovával city.

Krajčík starší povedal, že vie, o koho ide. Týmto tvrdením chcel zároveň dokázať, že jeho syn nebol homosexuál. Krátko po vražde sa totiž skloňovala možnosť, že jej dôvodom bola žiarlivosť.

Teória o smrti vraha

Podľa medializovaných informácií si Krajčík mladší siahol po svojom besnení na život sám. To naznačoval aj obsah listu na rozlúčku, aký obvykle píšu samovrahovia. Navyše v ňom viackrát odznelo, že je odhodlaný zomrieť.

Jeho otec však samovraždu spochybnil. Hovoril o fotke bezvládneho tela, ktoré vraj bolo v neprirodzenej polohe. Kotleba mu prízvukoval s tým, že je to minimálne záhadné. Preto mu pripadá, že bol popravený.

„Prvý pocit som mal, že ho proste popravili,“ reagoval Krajčík. Z úst Kotlebu odznelo: „Môže to byť brutálna hra spravodajských služieb.“

Tieto teórie následne Kompas rozvíjal aj v komentároch na sociálnej sieti.

K streľbe v centre Bratislavy došlo v stredu večer (12. 10.) pred podnikom pre LGBTI komunitu. Na mieste zomreli dvaja mladí muži homosexuálnej orientácie. Zranená bola jedna žena, čašníčka, ktorú previezli do nemocnice. Páchateľ z miesta činu ušiel, polícia ho neskôr našla mŕtveho. Bol ním radikalizovaný tínedžer, ktorý sa netajil nenávisťou k Židom a LGBTI komunite.

Rozhovorom sa zaoberá polícia

Polícia sa zaoberá rozhovorom lídra ĽSNS Mariana Kotlebu s otcom strelca z tragédie v Bratislave. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

„Polícia sa uvedeným rozhovorom zaoberá, avšak podrobnejšie informácie nebudeme poskytovať,“ priblížila hovorkyňa. Rozhovor zverejnili v utorok na sociálnej sieti.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zostaňte v obraze! Ďalšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM