Zo Slovenska

Čaputová VYZÝVA na boj proti chudobe: Potrebujeme dostupné dôstojné bývanie

Podľa prezidentky SR Zuzany Čaputovej treba urýchlene prijať adresné kompenzačné opatrenia pre ľudí žijúcich v chudobe.

Ilustračný obrázok k článku Čaputová VYZÝVA na boj proti chudobe: Potrebujeme dostupné dôstojné bývanie
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Počet ľudí ohrozených príjmovou chudobou vzrástol, chudoba aj sociálne nerovnosti sa prehĺbili. Pri príležitosti Svetového dňa boja proti chudobe to vyhlásila prezidentka Zuzana Čaputová. Apeluje na systémové zmeny, napríklad dostupné dôstojné bývanie či dostatočnú a pevnú podpornú sociálnu sieť.

Nutné opatrenia

„Údaje o životných podmienkach našich domácností ukazujú, že počet ľudí ohrozených príjmovou chudobou vzrástol. V prvom roku pandémie sa pozitívny trend znižovania ľudí žijúcich v riziku príjmovej chudoby otočil a narástol o 45-tisíc ľudí a celkovo sa týka už približne 660-tisíc ľudí,“ napísala prezidentka na sociálnej sieti.

Podľa hlavy štátu treba urýchlene prijať adresné kompenzačné opatrenia pre ľudí žijúcich v chudobe. „Potrebujeme systémové zmeny – dostupné dôstojné bývanie aj pre tých, ktorí žijú v chudobe a vylúčení, dostatočnú a pevnú podpornú sociálnu sieť a vzdelávací systém, ktorý bude sociálne nerovnosti naprávať, nie ich prehlbovať,“ zdôraznila.

Čaputová avizuje, že sa o téme chudoby bude rozprávať vo štvrtok (20. 10.) so šéfkou Konferencie odborových zväzov (KOZ) SR Monikou Uhlerovou a ďalšími odborármi.

ilustračné foto

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM