Zo Slovenska

Pápež na Slovensku: Presúvať sa má aj v papamobile. V jednom meste ho ale neuvidia!

Podľa hovorcu prezidentky Martina Strižinca dostať sa blízko k Svätému Otcovi v hlavnom mieste nebude úplne ľahké.

Ilustračný obrázok k článku Pápež na Slovensku: Presúvať sa má aj v papamobile. V jednom meste ho ale neuvidia!
Zdroj: TASR/AP

Presun pápeža Františka v papamobile je naplánovaný v utorok (14. 9.) v Prešove a Košiciach a o deň neskôr (15 .9.) v Šaštíne. TASR to potvrdili z Tlačovej kancelárie Konferencie biskupov Slovenska (TK KBS).

Nie všade ho uvidia

„Svätý Otec by mal prechádzať papamobilom pred začiatkom verejných podujatí v Šaštíne, Prešove a v Košiciach,“ konkretizovala TK KBS.

Riaditeľ odboru protokolu Kancelárie prezidenta SR Roman Roth poznamenal, že v Bratislave nie je predpokladaný presun papamobilom. Hlava katolíckej cirkvi sa tu bude presúvať medzi jednotlivými stretnutiami v kolóne.

Do blízkosti sa nedostane každý

Podľa hovorcu prezidentky Martina Strižinca dostať sa blízko k Svätému Otcovi v hlavnom mieste nebude úplne ľahké. „Všade, kde sa vyskytne, tak ide o pomerne malý priestor. Či už hovoríme o prezidentskej záhrade, kde ide o špecifické podujatie na pozvánky, alebo poobede na Rybnom námestí, kde sa stretne so židovskou komunitou. Takisto aj priestor pred Katedrálou svätého Martina je stiesnený a ľudia, ktorí tam budú prichádzať, sa museli takisto registrovať,“ vysvetlil Strižinec.

Pápež František na septembrovej (12. – 15. 9.) návšteve Slovenska zavíta do Bratislavy, Košíc, Prešova a Šaštína. Stretne sa s troma najvyššími ústavnými činiteľmi, ale aj zástupcami židovskej či rómskej komunity. V Šaštíne je na programe svätá omša s homíliou Svätého Otca.

Pápež na Slovensku

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM