Zo Slovenska

Počas návštevy pápeža Františka bude potrebná pomoc takmer 3000 dobrovoľníkov

Pápež František navštívi Slovensko 12. až 15 septembra.

Ilustračný obrázok k článku Počas návštevy pápeža Františka bude potrebná pomoc takmer 3000 dobrovoľníkov
Zdroj: TASR/AP

Počas septembrovej návštevy pápeža Františka na Slovensku bude potrebná pomoc takmer 3000 dobrovoľníkov. Hľadajú ich do Šaštína, Prešova i Košíc.

Hláste sa vopred

Záujemcovia sa môžu prihlásiť prostredníctvom oficiálnej webovej stránky navstevapapeza.sk. TASR o tom informovali z Tlačovej kancelárie Konferencie biskupov Slovenska (TK KBS).

„Pomáhať budú s rozličnými činnosťami, podľa potreby. Väčšina sa zapojí do služby ešte pred samotnými podujatiami. Zaregistrovať sa je možné on-line len vopred, na mieste táto možnosť už nebude,“ spresnili z TK KBS. Podmienkou je splnenie určenej vekovej hranice a plná zaočkovanosť proti ochoreniu COVID-19.

Dobrovoľníkov bude možné spoznať podľa bieleho oblečenia. Je symbolicky prepojené s pápežom, ktorý má biely odev.

Ešte ich nie je dosť

V Bratislave hľadajú približne 1200 až 1300 dobrovoľníkov. Aktuálne sa ich prihlásilo približne 500. Pomáhať budú pri príprave záverečnej časti programu, ktorá bude 15. septembra v Šaštíne. Ide o svätú omšu, ktorú bude pápež František sláviť na otvorenom priestranstve pri Národnej svätyni – Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne.

V Košiciach potrebujú približne 600 až 700 dobrovoľníkov, aktuálne sa ich prihlásilo približne jedna tretina z tohto počtu (295).

„Budú prítomní na záchytných parkoviskách, železničnej a autobusovej stanici, príjazdových cestách k miestam stretnutia – na Luníku IX, Štadióne TJ Lokomotíva i priamo na miestach stretnutia v sektoroch. Pomáhať budú vo všetkých sektoroch, kde bude väčšia koncentrácia ľudí,“ uviedla TK KBS.

V Prešove hľadajú približne 1000 dobrovoľníkov, aktuálne majú zhruba 120. Dobrovoľníci budú pomáhať na záchytných parkoviskách, niektorí budú mať informačno-technické úlohy v jednotlivých sektoroch, veľa dobrovoľníkov je potrebných ako asistencia pri rozdávaní svätého prijímania, iní budú zabezpečovať úlohy v presscentre či pri usádzaní pozvaných hostí.

Pápež František navštívi Slovensko 12. až 15 septembra. Okrem Bratislavy zavíta aj do Prešova a Košíc, kde sa zastaví aj na rómskom sídlisku Luník IX. V posledný deň sa zúčastní na národnej púti v Šaštíne. Informáciu o pápežovej ceste na Slovensko potvrdili na začiatku júla.

Súvisiace články

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
======= >>>>>>> c6e424c361d8f27037ade60c6234148f30c95479