Politika

Pellegrini: Matovič blúzni o džbánoch a detskom menu. Čaputová len reční a nekoná!

Slovensko očakáva v najbližších dňoch sprísnenie opatrení, čo bude mať dosah na občanov aj na podnikateľský sektor.

Ilustračný obrázok k článku Pellegrini: Matovič blúzni o džbánoch a detskom menu. Čaputová len reční a nekoná!
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Čaputová len reční

Peter Pellegrini kritizoval prezidentku Zuzanu Čaputovú v súvislosti s pandemickou situáciou a krokmi vlády.

Myslí si, že už dávno mala konať a zavolať si premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) a ďalších predstaviteľov vlády, aby sa ich pýtala na aktuálnu situáciu.

Pellegrini ju vyzval, aby prešla od rečí k činom a aby začala tlačiť na vládu tak, ako prezident môže v rámci svojich ústavných možností.

„Ak cíti, že tá situácia je zlá, je jej povinnosťou začať aj konať, nielen upozorňovať, komentovať a nejakým spôsobom sa rozhorčovať. Aj to je pekné, ale to už nestačí,“ zdôraznil.

Kancelária prezidenta SR reagovala tým, že hlava štátu sa o situácii a potrebe prijatia opatrení s premiérom rozprávala. Pellegrini by sa mal podľa nej pripojiť k riešeniu situácie, ísť príkladom a podporiť lockdown.

„Už včera mal u nej sedieť na koberci premiér Heger a odpovedať na otázky, čo vláda ide spraviť pre zastavenie umierania stoviek ľudí mesačne,“ uviedol Pellegirni na adresu prezidentky. Jej rázne slová po stretnutí s lekármi v bratislavskej nemocnici podľa Pellegirniho nestačia.

Nech ide Pellegrini príkladom

Riaditeľ odboru komunikácie Kancelárie prezidenta SR Jozef Matej reagoval tým, že hlava štátu sa s premiérom Hegerom stretla ešte v pondelok (22. 11.), pričom hovorili o vážnej pandemickej situácii a potrebe prijať rázne opatrenia.

„Prezidentka zároveň dodáva, že Peter Pellegrini by sa mal, ako jeden z najdôveryhod­nejších politikov, pripojiť k riešeniu vážnej situácie, ísť príkladom v podpore očkovania a tiež podporiť lockdown,“ doplnil Matej.

Foto: archív

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM