Aktualizované han Politika

Pellegrini po nezdare s Mikulcom pritvrdil: Uvažujeme nad odvolaním celej vlády!

Ani neúspech pri odvolávaní Romana Mikulca (OĽANO) z postu ministra vnútra ich neodradí. Reč je o opozícii a konkrétne strane Hlas-SD, v ktorej zvažujú vysloviť nedôveru premiérovi.

Ilustračný obrázok k článku Pellegrini po nezdare s Mikulcom pritvrdil: Uvažujeme nad odvolaním celej vlády!
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Mimoriadna schôdza Národnej rady (NR) SR na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) ukázala nekompetentnosť ďalšieho člena vlády, adeptov na odvolávanie je množstvo. Vyhlásil to nezaradený poslanec Peter Pellegrini po hlasovaní o vyslovení nedôvery Mikulcovi, ktoré minister ustál.

Pellegrini preto naďalej plánuje odvolávanie premiéra Eduarda Hegera (OĽANO). Hovorí o jedinej ceste, ako krajinu zbaviť tejto „nekompetentnej vlády“.

Slová Pellegriniho

„Táto schôdza ukázala absolútnu kompetentnosť ďalšieho člena vlády po ministerke Kolíkovej. Adeptov na odvolávanie je veľké množstvo. Minister nevyvrátil žiadne podozrenia, ktoré mu boli kladené. Ak o tom nevie, tak tam nemá čo robiť. Žiaľ, ja sa bojím, že to všetko sa deje na rezorte vnútra s jeho vedomím, čo je ešte obludnejšie,“ povedal Pellegrini v súvislosti s podozreniami, že v silových zložkách existuje skupina, ktorá má manipulovať výpovede svedkov a vyšetrovanie viacerých káuz.

Ďalšie aktuálne témy

Pellegrini avizoval, že ďalší postup jeho mimoparlamentná strana Hlas-SD oznámi vo štvrtok (17. 6.).

„Prichádza čas, aby sme sa vážne začali zaoberať otázkou odvolania celej vlády. Budeme pravdepodobne zvažovať návrh na odvolanie celej vlády, čo sa robí cez návrh na vyslovenie nedôvery premiérovi,“ ozrejmil.

Považuje to za jedinú cestu, ako Slovensko zbaviť „tejto nekompetentnej, amatérskej, neschopnej vlády“.

Minister vnútra Mikulec v stredu ustál svoje odvolávanie v NR SR. Zo 135 prítomných zákonodarcov ho podporili celkovo 72, ktorí boli proti opozičnému návrhu. Za vyslovenie nedôvery ministrovi hlasovalo 53 poslancov. Desiati sa zdržali.

FOTO: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Čo sa deje na Slovensku?

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM