ELA Správy Politika

Pellegrini sa zhováral s Ficom: Premiér unikol smrti o vlások, jeho stav je naďalej VÁŽNY

Zdravotný stav premiéra Roberta Fica (Smer-SD) po stredajšom (15. 5.) útoku je naďalej veľmi vážny.

Ilustračný obrázok k článku Pellegrini sa zhováral s Ficom: Premiér unikol smrti o vlások, jeho stav je naďalej VÁŽNY
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Uviedol to zvolený prezident Peter Pellegrini po návšteve predsedu vlády v banskobystrickej nemocnici. Nakrátko spolu podľa jeho slov komunikovali.

O čom sa rozprávali? „Bola to veľmi osobná debata. Poznáme sa viac ako dvadsať rokov, takže je to pochopiteľné. Bol veľmi unavený a v zložitej zdravotnej situácii. Hovorili sme o tom, aký som rád, že prežil a že mu želám skoré uzdravenie."

„Bolo mi umožnené hovoriť s ním len niekoľko minúť, pretože si jeho aktuálny stav vyžaduje kľud a pokoj bez ďalších vonkajších rušivých vplyvov,“ povedal. Verí v jeho skorú rekonvalescenciu.

Zvolený prezident zároveň poďakoval zdravotníckemu personálu a vedeniu Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici. „Pred premiérom sú najťažšie a najdôležitejšie hodiny a dni,“ dodal.

Opakovane vyzval ľudí na zastavenie šírenia nenávisti. Treba podľa jeho slov spájať rozdelené Slovensko. „Je potrebné, aby sme si spoločne naprieč celou krajinou bez rozdielu našich politických názorov, vierovyznania alebo čohokoľvek iného uvedomili, že sme na Slovensku prekročili jednu červenú čiaru, ktorú sme nikdy od vzniku našej krajiny neprekročili,“ uzavrel.

Prečítajte si aj:

Zdroj: Dnes24/TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM