han Hokej

Po dvoch prehrách čaká slovenských hokejistov POSILA: Do Pekingu mieri Šatan!

Najprv sa zimných olympijských hier nemal zúčastniť, ale prišlo k zmene. Do Pekingu napokon predsa len odcestuje aj prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan.

Ilustračný obrázok k článku Po dvoch prehrách čaká slovenských hokejistov POSILA: Do Pekingu mieri Šatan!
Zdroj: TASR/Jakub Kotian , TASR/Jaroslav Novák

Členom výpravy na Hry XXIV. zimnej olympiády v Pekingu nebude generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan. Písalo sa pred dvomi týždňami. Teraz je všetko inak.

Prečo nešiel?

Keďže Medzinárodný olympijský výbor (MOV) poskytuje v čase pandémie iba obmedzený počet olympijských miesteniek, prezident SZĽH prenechal miesto svojmu asistentovi na poste generálneho manažéra národného tímu Otovi Haščákovi. Ďalším z dôvodov jeho neúčasti je pracovná vyťaženosť a bohatá agenda v súvislosti s chystaním blížiaceho sa volebného kongresu SZĽH.

„Mám dostatok pracovných povinností. Náš kongres sa uskutoční skôr, bude už o dva mesiace. Následne nás v apríli čaká organizácia turnaja A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta hráčov do 18 rokov. Budem užitočnejší doma na Slovensku,“ dodal Šatan.

Všade covid

Hokejová výprava sa po prílete do Pekingu musela podrobiť viacerým testom a nie všetky dopadli dobre. Preto sa stalo, že niektorí hráči museli absolvovať sériu testov, aby sa vylúčil čo i len náznak pozitivity. Momentálne sú všetci na tom dobre.

„Je to zvláštna doba. Ľudia, ktorí celý život pôsobia v športe, sú znechutení, ale urobíme maximum, aby sme sa so situáciou vyrovnali. Teraz je tu riziko nielen zranení, ale aj covidovej situácie, ktorá zdá sa, že vrcholí,“ povedal na konci januára Šatan.

Napokon zmenil názor aj samotný šéf SZĽH a dnes (piatok 11. 2.) pred 17. hodinou má opustiť Slovensko a zamieri na letisko do Viedne. Odtiaľ večer naberie smer – zimná olympiáda.

Pomôže to?

Ako slovenský hokejový boss tak bude môcť priamo v dejisku ZOH prehovoriť do duše hráčom, ktorí zatiaľ na olympijskom turnaji príliš vody nenamútili. Po dvoch prehrách, s Fínskom 2:6 a Švédskom 1:4, sú zatiaľ bez bodu. Ktovie, možno práve prítomnosť niekdajšieho „tichého zabijaka“ im pomôže k lepším výsledkom.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM