han Zo zahraničia

Po EXPLÓZII domu v Taliansku hlásia štyri obete: V troskách sú ešte ľudia

Štyria ľudia zahynuli a päť ďalších osôb zostáva nezvestných po výbuchu obytného domu na talianskom ostrove Sicília.

Ilustračný obrázok k článku Po EXPLÓZII domu v Taliansku hlásia štyri obete: V troskách sú ešte ľudia
Zdroj: TASR/AP

Čo sa stalo?

Dom sa v sobotu večer zrútil v dôsledku mohutnej explózie spôsobenej únikom metánového plynu. Aktuálnu bilanciu obetí nešťastia zverejnili v nedeľu miestne úrady a píše o nich agentúra AFP.

Z trosiek zdevastovanej budovy v sicílskom meste Ravanusa sa v noci na nedeľu podarilo požiarnikom vyslobodiť dve ženy a ďalších prípadných preživších či mŕtvych hľadajú záchranári naďalej pomocou pátracích psov.

Haváriou plynu prišlo o strechu nad hlavou približne 50 ľudí, pretože výbuch zasiahol a poškodil aj niekoľko ďalších priľahlých obytných domov, priblížil pre taliansku spravodajskú televíznu stanicu Rainews24 ravanuský starosta Carmello D'Angelo.

Starosta už krátko po výbuchu vyzval na sociálnej sieti Facebook, aby im prišiel pomôcť každý, kto vlastní buldozer či bager.

Požiarnici sa vyjadrili, že išlo o „veľmi rozsiahly“ únik plynu, ktorý sa naakumuloval v podzemných priestoroch. „A plyn sa potom mohol vznietiť privolaním výťahu,“ povedal pre taliansku tlačovú agentúru ANSA krátko po nešťastí veliteľ hasičského zásahu Giuseppe Merendino.


Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM