han Zo Slovenska

Policajti sa môžu tešiť na nové ODMEŇOVANIE: Týka sa to sviatkov, víkendov a nocí

Odmeňovanie policajtov za službu v noci, cez víkend alebo vo sviatok by sa malo zjednotiť. Ministerstvo vnútra (MV) SR navrhuje zaviesť premenlivý príplatok, ktorý má byť vyplácaný v súlade so skutočne odslúženými hodinami.

Ilustračný obrázok k článku Policajti sa môžu tešiť na nové ODMEŇOVANIE: Týka sa to sviatkov, víkendov a nocí
Zdroj: Polícia SR - Nitriansky kraj

Cieľom úpravy je tiež motivovať policajtov k skutočnému výkonu takýchto služieb. Vyplýva to z návrhu novely zákona o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru predloženej v medzirezortnom pripomienkovom konaní.

Čo sa zmení?

„Policajti slúžiaci v nepretržitých zmenách a policajti, ktorí majú základný čas služby rozvrhnutý nerovnomerne, nie vždy odslúžia v noci a v dňoch služobného pokoja taký počet hodín, ktorému zodpovedá mesačne priznávaný príplatok za nerovnomernosť času služby. Na druhej strane policajtom slúžiacim v rovnomernom režime sa príplatok vypláca podľa počtu odslúžených hodín,“ vysvetľuje rezort. Počet odslúžených hodín medzi policajtmi je tak rozdielny, no za rovnakú odmenu.

Premenlivý príplatok má nahradiť súčasný príplatok za nerovnomernosť času služby. Nárok naň bude mať policajt mesačne za každú skutočne odslúženú hodinu vo výške určenej ministrom.

Cieľom predloženej novely MV SR má byť zatraktívnenie štátnej služby policajtov a zvýšenie transparentnosti pri jej vykonávaní. Do Policajného zboru by sa podľa návrhu mohli opäť prijímať už 18-roční uchádzači. Legislatíva upravuje tiež požiadavky na policajtov a podobu majetkových priznaní. Zvýšiť sa má aj príspevok na bývanie a zaviesť sa má náborový či motivačný príspevok.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM